2024-06-22

Petrov zostaje w Śląsku!

Śląsk Wrocław i Simeon Petrov nie rozstaną się po jednej rundzie. Środkowy obrońca zostaje w stolicy Dolnego Śląska na dłużej. Po bardzo dobrym odnalezieniu się Bułgara w PKO BP Ekstraklasie, klub postanowił wykupić piłkarza po wypożyczeniu. Nowy kontrakt obowiązuje do czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia umowy o rok.

24-latek trafił do Śląska w grudniu 2023 roku z CSKA 1948 Sofia, jako wzmocnienie środka obrony. Debiut w ekipie Trójkolorowych zaliczył przeciwko Stali Mielec, gdy wszedł z ławki rezerwowych. Co ciekawe, był to występ w ataku. W kolejnym meczu z Lechem Poznań również dostał kilka minut, ale od 25. kolejki regularnie występował już w wyjściowym składzie na swojej nominalnej pozycji.

W całej rundzie wiosennej Bułgar wystąpił w 12 meczach. Najlepiej wspomina z pewnością mecz z Cracovią, w którym błyskawicznie, po dośrodkowaniu Petra Schwarza, otworzył wynik spotkania. W PKO BP Ekstraklasie rozegrał do tej pory 913 minut.Po wielu pewnych występach innej decyzji być zatem nie mogło. Wicemistrzowie Polski szybko zdecydowali się na wykupienie zawodnika z CSKA 1948 Sofia. Simeon Petrov dalej będzie cieszył swoją grą wrocławskich kibiców.

– To bardzo ważny ruch podczas tego okienka. Bardzo się cieszę, że Simeon będzie z nami na dłużej. Szybko pokazał, że warto było na niego postawić. Ma świetne warunki i jest bardzo pewnym punktem naszego zespołu. Wraz z Aleksem Petkowem i Łukaszem Bejgerem zbudował ścianę w naszej defensywie – mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *