2024-06-23

Pawelec na kolejne dwa lata w Śląsku

Mariusz Pawelec, członek sztabu szkoleniowego drugiego zespołu WKS-u nadal będzie występował w podwójnej roli, łącząc pracę trenera asystenta z obowiązkami czynnego zawodnika. Nowa umowa będzie obowiązywała przez najbliższe dwa sezony.

Doświadczonego obrońcę śmiało można nazwać jedną z legend Śląska Wrocław. Mariusz Pawelec do Wrocławia trafił w 2008 roku, a na Dolnym Śląsku zdobył Puchar Ligi, mistrzostwo Polski i Superpuchar Polski. W barwach pierwszego zespołu WKS-u we wszystkich rozgrywkach (Ekstraklasa, Puchar Polski, Puchar Ligi rozgrywki międzynarodowe) rozegrał 299 spotkań, do tego 45 meczów w rezerwach i siedem razy występował w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

– Mariusz Pawelec jest doskonale znany każdemu kibicowi Śląska. Cieszymy się, że nadal będzie wspierał młody zespół rezerw swoim doświadczeniem, nie tylko jako trener, ale i piłkarz. Jestem przekonany, że będzie filarem naszej defensywy, a pozostali zawodnicy dużo się od niego nauczą – mówi dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.

Pawelec przed sezonem 2021/2022 otrzymał propozycję kontynuowania kariery w zespole rezerw Śląska i jednocześnie pracę w sztabie szkoleniowym tego zespołu. Oczywiście drzwi do pierwszej drużyny nie zostały przed nim definitywnie zamknięte, czego dowodem może być końcówka poprzedniego sezonu, kiedy obrońca został włączony do kadry “jedynki” przez trenera Jacka Magierę.

– Gra w piłkę w dalszym ciągu sprawia mi mnóstwo radości, a ciągła rywalizacja – zwłaszcza z młodszymi kolegami – daje mi dużo satysfakcji. Będąc na boisku w roli zarówno piłkarza i trenera mogę dostrzec to, czego jako piłkarz nie widziałem – przyznaje Mariusz Pawelec.

Mariusz Pawelec będzie bez wątpienia najbardziej doświadczonym piłkarzem w kadrze Śląska II. Kontrakt został zawarty na nabliższe dwa sezony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *