2024-04-14

Otavio Amorim zostaje w Panthers!

Otávio Amorim zostaje na Olimpijskim! Brazylijczyk to drugi obok A.J. Wentlanda zagraniczny zawodnik z poprzedniego sezonu, którego zobaczymy w barwach Panthers Wrocław również w przyszłym roku.

Otávio Amorim to jeden z filarów linii ofensywnej Panthers Wrocław. Brazylijczyk charakteryzujące się potężnymi warunkami fizycznymi – waży 155 kg przy 191 cm wzrostu – i ma za sobą świetny sezon w barwach wrocławskiej drużyny.

– Bardzo się cieszę, że zostaję we Wrocławiu na kolejny sezon. Oprócz tego, że Panthers to doskonała organizacja i mamy na miejscu świetnych atletów, klub oferuje wszystko, czego potrzebuje zawodnik, aby osiągać najlepsze wyniki na boisku. W zeszłym sezonie udało nam się awansować do fazy play-off – teraz czas na wielki sukces i zdobycie mistrzostwa European League of Football! – mówi sam Otávio Amorim.

Amorim w przeszłości występował w barwach Berlin Thunder oraz Toronto Argonauts, gdzie trafił poprzez CFL Combine po udziale w prestiżowym programie NFL International Player Pathway.

Otavio to trzeci – po A.J. Wentlandzie i Devanie Burrellu – zagraniczny zawodnik ogłoszony przez Panthers Wrocław na sezon 2024. Zgodnie z zasadami European League of Football, każdy zespół może zakontraktować czterech zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz sześciu z innych państw świata. Sezon 2024 ELF ruszy pod koniec maja przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *