2024-06-22

Oskar Gerstenstein na dłużej w Śląsku

Jeden z wyróżniających się piłkarzy zespołu Śląska U17 – Oskar Gerstenstein – złożył podpis pod nową, dwuletnią umową z WKS-em.

– Cieszy fakt, że Oskar przedłużył kontrakt ze Śląskiem. Myślę, że w tym sezonie uwolnił swój potencjał po wcześniejszej kontuzji, a co najważniejsze, utrzymał dobrą formę przez dłuższy okres. Potwierdza to liczbami i jest ważną postacią naszej drużyny. Dobrze, że rodzina Gerstensteinów związała się ze Śląskiem na dłużej – mówi szkoleniowiec zespołu U17, Sebastian Mordal, nawiązując do tego, że swoją umowę z wrocławskim klubem przedłużył także brat Oskara, Łukasz.– Oczywiście patrzę na niego i jest on dla mnie motywacją, by mu dorównać – mówi z uśmiechem o starszym bracie jeden z liderów zespołu U17.

W tym sezonie Oskar Gerstenstein w 27 spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów U17, w których strzelił 14 goli. I jeszcze może swój dorobek poprawić, wszak przed Śląskiem jeszcze finałowy dwumecz z Legią Warszawa (8 i 12 czerwca).– Oskar ciężko pracuje i stale notuje postępy, będąc ważną postacią drużyny U17, która walczy o mistrzostwo Polski. Wierzę, że nadal będzie tak trenował i podnosił swoje umiejętności, by w najbliższej przyszłości zadebiutować w seniorskiej piłce – przyznaje dyrektor Akademii WKS-u, Janusz Góra.Sam zawodnik przyznaje, że treningi z seniorami – drugim i pierwszym zespołem – to jeden z jego długofalowych celów.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kolejny kontrakt ze Śląskiem. Chcę kontynuować swoją grę w tym klubie. Teraz przed nami finał Centralnej Ligi Juniorów U17, więc najbliższym celem jest zwycięstwo. W kolejnym sezonie chciałbym zapracować na treningi z drugim i pierwszym zespołem Śląska – mówi Oskar Gerstenstein.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *