2024-05-23

Mikołaj Tudruj z dłuższym kontraktem w Śląsku

W dniu swoich 18. urodzin Mikołaj Tudruj podpisał przedłużenie jego obowiązującego kontraktu ze Śląskiem. Taka zmiana wynika z przepisów PZPN dotyczących niepełnoletnich graczy.

Ze względu na przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej zawodnik, który nie ukończył 18. roku życia nie może podpisać kontraktu dłuższego niż na trzy lata. W związku z tym w dniu prezentacji umowa Mikołaja Tudruja ze Śląskiem mogła obowiązywać maksymalnie do końca czerwca 2026.

Jako że 23 stycznia nowy obrońca WKS-u kończy 18 lat, jego kontrakt z wrocławskim klubem mógł zostać przedłużony – jak pierwotnie zakładano – do końca czerwca 2027 roku. Piłkarz wraz z Patrykiem Załęcznym, prezesem klubu, a także Davidem Baldą, dyrektorem sportowym, podpisali stosowne dokumenty podczas obozu przygotowawczego w chorwackim Umag.

– Mimo młodego wieku Mikołaj dobrze wkomponował się w zespół i cieszymy się, że możemy zakumunikować wydłużenie jego kontraktu. Liczymy na jego rozwój i czekamy na występy w meczach o stawkę – mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Mikołaj Tudruj to lewonożny obrońca, który może wystąpić zarówno na środku, jak i na lewej stronie defensywy. To perspektywiczny zawodnik. Na początku kariery związany był z juniorskimi drużynami Bałtyku Koszalin, a następnie występował w Lechu Poznań. Zawodnik ma już za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. 

Obecnie Tudruj wraz z drużyną przygotowuje się do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy – Jestem pozytywnie nastawiony i nie mogę się doczekać kolejnego treningu. Z uśmiechem na twarzy patrzę w przyszłość, dalej pracujemy, by być gotowi na powrót ligowych rozgrywek. Owszem, obóz jest wymagający, ale mnie się to podoba – powiedział świeżo upieczony 18-latek po sparingu z NK Domzale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *