2024-04-22

Magiera przedłuża kontrakt ze Śląskiem!

Jacek Magiera przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Trener WKS-u, który mocno przyczynił się do utrzymania WKS-u w PKO BP Ekstraklasie oraz poprowadził zespół do wygranej w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024, będzie szkoleniowcem Wojskowych przynajmniej do czerwca 2026 roku.

Po przedłużeniu umów z wieloma kluczowymi zawodnikami – Petrem Schwarzem, Rafałem Leszczyńskim, Matiasem Nahuelem, Piotrem Samcem-Talarem i Aleksem Petkovem – przyszedł czas na ogłoszenie kolejnego bardzo istotnego kontraktu. Na pokładzie Śląska Wrocław pozostaje szkoleniowiec Jacek Magiera.

Obecna kadencja jest drugą częstochowianina w Śląsku Wrocław. Trener dołączył do WKS-u w trudnym momencie, pod koniec poprzednich rozgrywek. Pod jego wodzą zespół zdołał wywalczyć utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.Bieżące rozgrywki są dla Trójkolorowych bardzo udane. Śląsk jest mocną siłą w PKO BP Ekstraklasie i zajmuje 2. miejsce po rozegranych 22. kolejkach. Wrocławski zespół był najlepszy w rundzie jesiennej. WKS może się także pochwalić zdecydowanie najlepszą defensywą w lidze. Zespół stracił tylko 17 goli.

– Bardzo się cieszę, że doszliśmy do porozumienia i przedłużyliśmy umowę. Cieszę się z szansy, aby w kolejnych latach pracować w Śląsku Wrocław. Z prezesem Patrykiem Załęcznym, dyrektorem Davidem Baldą i resztą pracowników klubu chcemy kontynuować to, co robiliśmy do tej pory. Cele stawiamy sobie bardzo wysokie i chcemy, aby na koniec sezonu drużyna zdobyła miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach. Nic nowego nie będziemy robić, a kontynuować to, co zaczęliśmy. Chcemy robić wszystko, żeby Śląsk rósł w siłę – komentuje Jacek Magiera.

– Staramy się przyzwyczaić kibiców, żeby przed ważnymi meczami przekazywać bardzo dobre informacje. Umowa z trenerem Jackiem Magierą obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. Liczymy, że to będzie owocna praca, jak do tej pory. Cały czas mamy jedną wizję prowadzenia zespołu. Na tej podstawie przedłużyliśmy umowę. Razem z dyrektorem Davidem Baldą i trenerem Jackiem Magierą traktujemy ten projekt jako długofalowy. Całe miasto i kibice zasługują na to, żeby to był klub topowy. Piłkarze w rozmowach też wielokrotnie podkreślają, że lepszego trenera niż Jacek Magiera nie ma – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *