2024-04-22

Luc Cornier w sztabie szkoleniowym Panthers Wrocław

Sztab szkoleniowy Panthers Wrocław na sezon 2024 jest już niemal kompletny. Nowym trenerem zespołu został Luc Cornier, który ma za sobą przeszłość w pierwszej dywizji NCAA. Amerykanin zajmie się szkoleniem umiejętności wrocławskich skrzydłowych.

Luc Cornier jest absolwentem prestiżowego University of Georgia. Do zespołu Georgia Bulldogs dołączył w 2022 roku i przez dwa lata pracował w nim z ofensywą, przede wszystkim z wide receiverami i tight endami, czerpiąc przy tym wiedzę od znakomitych trenerów i otaczając się przyszłymi zawodnikami NFL. W ciągu dwóch sezonów, kiedy Cornier pracował dla Bulldogs, ci zanotowali bilans 28-1, zwycięstwo w Orange Bowl, zwycięstwo w Peach Bowl, mistrzostwo SEC oraz Mistrzostwo CFP.

– Dołączyłem do Panthers Wrocław, ponieważ to dla mnie świetna okazja, aby być częścią zespołu pełnego utalentowanych graczy. Nie mogę się doczekać, aby wyjść na boisko i przyczynić się do rozwoju naszej drużyny, ale także uczyć się od każdego w organizacji, rozwijając się zarówno jako trener, jak i człowiek. Dotychczasowy kontakt z Panterami był dla mnie naprawdę fantastyczny. Wszyscy wydają się być bardzo zaangażowani. Cieszę się, że mogę być częścią organizacji i jestem bardzo wdzięczny za tę szansę. Nie mogę się już doczekać, aby rozpocząć pracę. Z niecierpliwością oczekuję spotkania z kibicami podczas pierwszego meczu przeciwko Berlinowi. Zapowiada się wspaniały sezon! – mówi sam Cornier.

Luc Cornier to siódme nazwisko w sztabie trenerskim Panthers Wrocław na sezon 2024. Oprócz trenera głównego Dave Christensennależą do niego także Craig Kuligowski (DC), Gabe Landa (OC), Sam Gooding (OL Coach), Marquis Griffin (DB Coach) oraz Michael Sam (DL Coach).

Panthers Wrocław rozpoczną sezon European League of Football 26 maja od arcyciekawego meczu na Tarczyński Arenie. Ich przeciwnikiem będą goście ze stolicy Niemiec – ekipa Berlin Thunder. Bilety na to wydarzenie trafiły już do sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *