2024-04-13

Legnica: Nowy nabytek Miedzi

28-letni hiszpański środkowy pomocnik Tarsicio Aguado Arriazu wzmacnia legnicką drużynę. Piłkarz związał się z Miedzią dwuletnią umową.

Tarsi Aguado to środkowy pomocnik o defensywnym usposobieniu. Jest typową hiszpańską szóstką, graczem zdyscyplinowanym taktycznie, który dużo widzi na boisku – czytamy na oficjalnej stronie Miedzi Legnica. Piłkarską karierę rozpoczynał w Realu Saragossa, w którym debiutował w hiszpańskiej elicie, a później występował w rozgrywkach LaLiga2. Następnie związany był m.in. z Athletic Club Bilbao. Ostatni sezon spędził natomiast w zespole Cultural Leonesa, rozgrywając 36 spotkań, zdobywając gola i notując trzy asysty na trzecim poziomie rozgrywkowym. Hiszpan przeszedł testy medyczne, po czym podpisał z Miedzianką dwuletni kontrakt.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że przychodzę do Miedzi. Wizja klubu i mojej roli w drużynie przekonały mnie, że będzie to dobre miejsce dla mojego rozwoju. Swoją determinacją i zaangażowaniem zamierzam pomóc zespołowi w osiągnięciu celów w Fortuna 1 Lidze. Zrobię wszystko co możliwe, by tak się stało – powiedział Tarsi Aguado po podpisaniu umowy z Miedzią. 

źródło: miedzlegnica.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *