2024-07-27

Koszykarze Śląska zagrają o brązowy medal

WKS Śląsk Wrocław przegrał z Treflem Sopot 77:81 w czwartym meczu półfinału Orlen Basket Ligi. W serii do trzech wygranych goście zwyciężyli 3:1 i to oni zagrają w wielkim finale, a wrocławianie powalczą o brąz z PGE Spójnią Stargard.

Śląsk rozpoczął spotkanie taką samą piątką jak w meczu numer trzy. Pierwsze punkty należały do WKS-u, ale tym razem sopocianie od początku narzucili twarde warunki gry i zyskali kilkupunktowe prowadzenie. Wrocławianie szybko odpowiedzieli, jednak w momencie, gdy Barnes trafił zza łuku, goście ponownie mocniej przycisnęli i zakończyli pierwszą kwartę kilkoma skutecznymi akcjami w defensywie i ofensywie, które dały im siedmiopunktowe prowadzenie (13:20).

Początek drugiej odsłony należał do Jakuba Nizioła, który trafił dwa rzuty zza łuku dzięki czemu Trójkolorowi zniwelowali większość strat.  Sopocianie nie mieli jednak zamiaru oddać prowadzenia i za każdym razem, gdy Śląsk się rozpędzał, zatrzymywali go swoimi skutecznymi akcjami. W końcówce kwarty ponownie udało im się odjechać i na przerwę schodzili z pięcioma punktami zapasu.

Po zmianie stron sytuacja cały czas wyglądała podobnie. Śląsk gonił, Trefl uciekał. Za każdym razem, kiedy wydawało się, że gospodarze w końcu dopadną rywala, ten miał odpowiedź i potrafił wrócić do swojej skutecznej gry. W zespole WKS-u znakomicie spisywał się Jakub Nizioł, a po drugiej stronie parkietu wyróżniał się Jakub Schenk. Przed decydującą kwartą strata Śląska wynosiła sześć oczek (57:63).

W ostatniej odsłonie Trójkolorowi jeszcze raz rzucili się do odrabiania strat i tym razem była to skuteczna pogoń. Wrocławianie wyszli nawet na prowadzenie (67:65). Gdy wydawało się, że wrocławianie właśnie w tym momencie wyprowadzą decydujący cios przeciwnikowi, który miał problemu z faulami, Trefl jeszcze raz podniósł się i wrócił do gry. Schenk trafiał kluczowe rzuty i w ostatniej minucie był bezbłędny z linii rzutów wolnych. Trójkolorowi walczyli do końca, jednak nie byli w stanie odwrócić losów meczu i to goście zapewnili sobie awans do finału Orlen Basket Ligi.

Wrocławianie zagrają o brązowy medal z PGE Spójnią Stargard. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Stargardzie, a rewanż będzie miał miejsce we Wrocławiu.