2024-04-22

Koszykarze Śląska wygrywają po emocjonującej końcówce

W 21. kolejce Orlen Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław pokonuje po dogrywce Polski Cukier Start Lublin 97:95. Choć Trójkolorowi po trzeciej kwarcie mieli przewagę 15 punktów to do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była dogrywka.

W ramach 21 kolejki Orlen Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław podjął Polski Cukier Start Lublin. Spotkanie rozpoczęła piątka: Marek Klassen, Hassani Gravett, Daniel Gołębiowski, Jakub Nizioł i Dusan Miletić

Śląsk efektownie otworzył spotkanie od prowadzenia 9:0. Choć lublinianie przerwali serię po rzucie Bensona to Wojskowi utrzymywali kilkupunktową przewagę. Goście skutecznie odrabiali straty, zbliżając się na jedynie trzy punkty. Trójkolorowi jednak po akcjach Klassena i Parahouskiego ponownie powrócili do dziewięciopunktowej przewagi. W odpowiedzi goście trafili dwie „trójki”. Również z dystansu trafił jeszcze Gravett i ostatecznie pierwsze dziesięć minut skończyło się prowadzeniem 26:22.

Wrocławianie równie dobrze weszli w drugą kwartę rozpoczynając ją od sześciopunktowej serii, która pozwoliła odskoczyć na 10 punktów. Po przerwie o którą poprosił trener drużyny z Lublina Trójkolorowi kontynuowali dobrą grę powiększając przewagę o kolejne punkty. Goście skutecznie kończąc swoje akcje przy chwilowym braku celności wrocławian zaczęli odrabiać straty. Niepowodzenie wrocławian przerwał Gravett efektowną trójką, a chwilę później równie skutecznie trafił Nizioł. Przed zmianą stron Śląsk prowadził 52:41.

Drugą połowę spotkania otworzyli skutecznymi akcjami po przechwytach Gołębiowski oraz Klassen i Śląsk prowadził już 17 punktami. Goście wykorzystali jednak nieskuteczność wrocławian zdobywając 8 kolejnych punktów. W odpowiedzi świetnie zagrał Klassen trafiając trzy kolejne rzuty z dystansu. Na zakończenie kwarty za trzy trafił Gołębiowski, następnie celnie rzucił także Parakhouski. Ostatecznie trzecia odsłona zakończyła się 78:63.

Ostatnia kwartę lepiej rozpoczęli goście skutecznie odrabiając straty. Lublinianie skutecznie wykorzystywali niecelność zarówno w rzutach jaki i podaniach gospodarzy. Po trzech minutach bez skutecznej akcji wrocławian, trafił Miletic, jednak od razu trójką odpowiedział O’Reilly . W konsekwencji na trzy minuty do końca spotkania po trójce Gabricia goście wyszli na prowadzenie. W ostatnich minutach na boisku mieliśmy koncert rzutów z dystansu – najpierw trafił Gołębiowski, a chwilę później także Wojnałowicz i O’Reilly. Choć wrocławianie zdołali jeszcze przechwycić piłkę, to nie udało im się skutecznie zakończyć akcji. Ostatecznie regulaminowy czas zakończył się remisem 89:89 i do rozstrzygnięcia wyniku spotkania potrzebna była dogrywka.

Celna trójka Gravetta otworzyła dodatkowy czas gry. Chwilę później punkty dopisał do swojego konta również Parkhouski i Śląsk odskoczył na pięć punktów. Jednak lublinianie skutecznie odpowiedzieli zagraniami Bensona i O’Reillego, który wykorzystując oba przyznane mu rzuty wolne wyprowadził gości na jednopunktowe prowadzenie. Ostatnie słowo należało do Klassena, który trafiając z dystansu na niecałą minutę do końca zapewnił Śląskowi zwycięstwo, choć szansę na zapewnienie zwycięstwa lublinianom miał jeszcze Gabrić, jednak nie trafił rzutu zza łuku w ostatniej akcji meczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *