2024-05-29

Komplet na Śląsk? Czemu nie!

Przed Śląskiem Wrocław, liderem tabeli PKO Ekstraklasy, spotkanie z Legią Warszawa na Tarczyński Arena Wrocław. Cel: komplet na Śląsk!

Po 11. kolejkach sezonu 2023/24 Śląsk, dość niespodziewanie, zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli. Nie zwiastowały tego słabe wyniki na starcie rozgrywek – jeden punkt w trzech meczach – ale od czwartej kolejki wrocławianie idą jak burza. WKS zaliczył historyczną, najdłuższą w ekstraklasowych dziejach klubu, serię siedmiu kolejnych zwycięstw i wspiął się na sam szczyt tabeli. W ostatniej serii gier Śląsk zremisował z Górnikiem Zabrze, tracąc zwycięstwo w ostatniej akcji meczu. – Ta sytuacja z ostatniej minuty nie ma prawa wpłynąć na naszą pewność siebie i postawę zespołu. Rozmawialiśmy przed chwilą w szatni. Kontynuujemy naszą pracę i z podniesionymi głowami będziemy się przygotowywać do starcia z Legią Warszawa. Dobry czas za nami, teraz trochę odpoczynku i oby dobry czas był też przed nami – mówił Jacek Magiera, trener Śląska.

Dobre wyniki oraz otwarcie na kibiców owocuje wysoką frekwencją na meczach. W żadnym spotkaniu nie spadła ona poniżej 17 tysięcy kibiców, a średnio na spotkania Śląska przychodzi aż 18 985 osób. To trzeci najwyższy wynik w PKO Ekstraklasie. Co ważne – odwiedzający Tarczyński Arena nie mogą narzekać na brak pozytywnych emocji. Dobra gra drużyny, a do tego okołomeczowe atrakcje sprawiają, że fani wychodzą ze stadionu uśmiechnięci.

Jeszcze więcej emocji można spodziewać się w sobotę, 21 października. Spotkanie na szczycie, niepokonany od ośmiu spotkań WKS, a naprzeciwko wicemistrz Polski z Warszawy podrażniony porażką z Rakowem. Mecz Śląsk vs. Legia zapowiada się nie tylko jako hit kolejki, ale i jedno z najważniejszych spotkań rundy jesiennej w PKO Ekstraklasie. 

W związku z tym klub wraz z kibicami podjął wielkie wyzwanie: komplet na Śląsk! Z uwagi na bezpieczeństwo i komfort kibiców, ze względu na konieczność przygotowania sektorów buforowych oraz wyłączenia ze sprzedaży miejsc z ograniczoną widocznością, „komplet” w przypadku meczu z Legią, to około 38 tysięcy miejsc. Tyle osób na meczu Śląska nie było od lat!

We Wrocławiu pojawiły się już plakaty zapraszające na mecz, a ze specjalnej przedsprzedaży przez 24 godziny skorzystało ponad 4. tysiące kibiców. Wybór jest porosty!

Mecz Śląsk vs. Legia w sobotę, 21 października, o godz. 17:30 na Tarczyński Arena Wrocław. Bilety TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *