2024-07-27

Kobierzyce: Wysokie zwycięstwo juniorek KPR

Podopieczne Beaty Skalskiej udanie rozpoczęły sezon Dolnośląskiej Ligi Juniorek. Młode Kobierki wygrały 36-11 z MKS Vitamineo Jelenia Góra.

Kobierzyczanki zaczęły od wysokiego prowadzenia (0-6 w 8′). W pierwszych minutach drogę do bramki rywalek najczęściej znajdował duet Pawełek – Dobrowolska (2-11 w 15′). Kobierki prezentowały też mocną obronę, co znacznie ułatwiło interwencje Natalii Maćkowiak. Przed zejściem na przerwę podopieczne Beaty Skalskiej prowadziły już 20-6.

Po zmianie stron KPR jedynie podwyższał przewagę i ostatecznie wygrał 36-11. Dzięki wysokiemu zwycięstwu kobierzyczanki są liderkami tabeli. W czwartek, 28 września, zagrają we własnej hali z MKS MOS Śląsk Wrocław.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – KPR Gminy Kobierzyce 11-36 (6-20)
Kobierki: Maćkowiak – Pawełek 9, Dobrowolska 3, Ozdarska, Basiuk 1, Bejmowicz 2, Wronkowska 7, Dobrzyniecka 2, Kamińska, Kozdrowska 2, Gaborska 5, Smoleń 3, Wawrzkiewicz 2