2024-07-27

Kobierzyce: KPR w turnieju finałowym Pucharu Polski

Podopieczne Marcina Palicy pewnie zwyciężyły z MKS-em URBIS Gniezno 35:26 i awansowały do najlepszej czwórki PP.

Kobierzyczanki dobrze rozpoczęły spotkanie, a świetnie akcję wykończyła Mariola Wiertelak (1:2 2’). Następnie Gnieźnianki doprowadziły do remisu, lecz chwilę później skutecznie wykonany rzut karny przez Zoricę Despodovską dał KPR-owi prowadzenie, które następnie powiększyła Natalia Janas (3:5 7’). Znakomita interwencja Viktorii Saltaniuk pozwoliła zadać Kobierkom kolejny cios dający 4-bramkową przewagę (3:7 10’). Fenomenalnie dysponowana była Mariola Wiertelak, która w 12. minucie miała na koncie już 6 trafień (4:10 12’). Na półmetku pierwszej części gry przyjezdne wygrywały 12:5.

Gospodynie zaczęły lepiej operować piłką, czego efektem były 2 trafienia (7:12 18’). Podopieczne Marcina Palicy odpowiedziały pięknym golem, którego autorką była Lesia Smolinh (7:13 21’). Kobierzyczanki nie zwalniały tempa i skutecznie powiększały dorobek. Pomagała w tym z pewnością będąca w znakomitej formie Viktoriia Saltaniuk (9:16 26’). Po pierwszej połowie KPR Gminy Kobierzyce pewnie prowadził w Gnieźnie 17:10

Po zmianie stron obserwowaliśmy bardziej wyrównane widowisko (12:19 35’). Gnieźnianki naprawdę dobrze prezentowały się w drugiej części gry, a ważne bramki zdobywała Malwina Hartman (15:20 41’). Na trafienie gospodyń natychmiast odpowiedziała Małgorzata Buklarewicz (15:21 42’). Następnie po świetnej akcji indywidualnej piłkę do siatki skierowała Magdalena Drażyk, a zaraz po tym prowadzenie powiększyła Wiktoria Kocińska (16:23 44’).

Kobierzyczanki kontrolowały pojedynek, a zawodniczki MKS-u odpowiadały pojedynczymi trafieniami (21:29 51’). Świetną akcję zaaranżowaną przed Zoricę Despodovską wykończyła Zuzanna Ważna (21:30 52’). Bardzo dobrymi interwencjami popisywała się Beata Kowalczyk, a końcówka spotkania była niezwykle otwarta i obfitowała w wiele akcji rzutowych (24:33 56’). Na minutę przed końcem kolejnego gola dołożyła Magdalena Drażyk (25:35 59’). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KPR-u 35:26.

Kobierki uzupełniły grono uczestników Final Four, w którym znalazły się również zespoły z Lubina, Lublina i Koszalina.

MKS URBIS Gniezno – KPR Gminy Kobierzyce 25:36 (10:17)