2024-05-29

Kobierzyce: Juniorki KPR zaczynają sezon

Już dzisiaj swój pierwszy mecz rozegrają podopieczne Beaty Skalskiej. Młode Kobierki w Jeleniej Górze zmierzą się na wyjeździe z MKS Vitamineo Jelenia Góra, tym samym inaugurując Dolnośląską Ligę Juniorek.

W minionym sezonie KPR wygrał połowę z dziesięciu ligowych spotkań, dzięki czemu zajął w tabeli trzecie miejsce. To dało kobierzyczankom prawo gry na szczeblu centralnym. Ostatecznie zespół zakończył swój udział na etapie 1/8 finału, tym samym meldując się w gronie szesnastu najlepszych juniorskich drużyn w Polsce. 

Najskuteczniejszymi Kobierkami były Justyna Pawełek, która zajęła w klasyfikacji strzelczyń pierwsze miejsce (98 bramek w 10 meczach), Nikola Wronkowska (68/10) oraz Hanna Dobrowolska (25/10). 

KPR Gminy Kobierzyce, jak co roku, ma ten sam cel – awans i jak najambitniejsza walka na szczeblu centralnym Mistrzostw Polski Juniorek. W tej kampanii drużyna Beaty Skalskiej wzmocniona będzie zawodniczkami SPR-u GOKiS-u Kątów Wrocławskich, które na zasadzie wypożyczenia bronić będą barw KPR-u. Są to m.in. Ewa Wawrzkiewicz i Zuzanna Czerwiec, młodzieżowe reprezentantki Polski. 

Ponadto z racji wieku do zespołu dołączyła również m.in. Natalia Maćkowiak, wcześniej występująca w ekipie juniorek młodszych, która również ma swoje stałe miejsce w kadrze Polski. 

W tej kampanii Dolnośląska Liga Juniorek składać się będzie z pięciu drużyn – wspomnianych już wcześniej jeleniogórzanek i kobierzyczanek, a także MKS-u Victorii Świebodzice, MKS-u MOS-u Wrocław i SMS-u Zagłębia Lubin.

Pierwszymi rywalkami Kobierek będzie zespół MKS Vitamineo Jelenia Góra, czwarta siła Dolnośląskiej Ligi Juniorek w ubiegłym sezonie. Największe zagrożenie w ataku stwarzać będą Alina Los i Zofia Jadeszko, które były jednymi z liderek drużyny w poprzednim sezonie. 

Spotkanie zaplanowano na środę, 20 września, godz. 18:30, a jego gospodyniami będą zawodniczki ze stolicy Karkonoszy. 

1. kolejka Dolnośląskiej Ligi Juniorek
MKS Vitamineo Jelenia Góra – KPR Gminy Kobierzyce
środa, 20 września, godz. 18:30

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *