2024-04-17

Karol Borys z nowym kontraktem w Śląsku!

Karol Borys podpisał nową umowę ze Śląskiem Wrocław. Klub przedłużył obecny kontrakt 16-letniego zawodnika do końca czerwca 2026 roku.

Karol Borys to jeden z najzdolniejszych wychowanków akademii Śląska Wrocław, do której trafił jako siedmiolatek i rozwija w niej swoje umiejętności od dekady. Występował w drużynach młodzieżowych, przechodząc przez kolejne szczeble struktury szkoleniowej, grając w Centralnych Ligach Juniorów oraz drużynie rezerw. Pomocnik jest jednym z najmłodszych piłkarzy, którzy kiedykolwiek zadebiutowali w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. W dniu debiutu z Górnikiem Zabrze w sezonie 2021/2022 zawodnik miał 15 lat, 7 miesięcy i 23 dni, czym ustanowił klubowy rekord. Do tej pory uzbierał na koncie osiem spotkań w pierwszej drużynie WKS-u.

16-letni pomocnik to jeden z filarów reprezentacji Polski U17. W czerwcu tego roku biało-czerwoni doszli aż do półfinału mistrzostw Europy, co oznacza, że wychowanek Śląska Wrocław wrócił do domu z brązowym medalem jednej z najbardziej prestiżowych imprez w młodzieżowym futbolu. Występami środkowego pomocnika zachwycali się zarówno kibice, jak i eksperci. Borys w pięciu meczach zdobył bowiem trzy bramki.

Karol Borys postanowił kontynuować karierę w Śląsku Wrocław, gdzie dotychczas modelowo rozwijał swój talent.

– Chcę walczyć o jak najwięcej minut w Ekstraklasie i rozwijać się nadal w Śląsku. To jest mój klub, w którym bardzo wiele się nauczyłem i chcę wejść tutaj na wyższy poziom. Cieszę się, że będę miał taką okazję. Dziękuję klubowi i trenerowi Magierze i zachęcam kibiców do wspierania naszej drużyny z trybun. Gramy dalej! – mówi Karol Borys.

Klub właśnie przedłużył kontrakt swojego wychowanka do końca czerwca 2026 roku.

– Od początku mojej pracy bardzo ważne dla wszystkich w klubie było to, by udało nam się przedłużyć umowę z Karolem. Wszyscy wiemy jak duże ma możliwości, ale nadal potrzebuje pracować, by stawać się coraz ważniejszą postacią w ekstraklasowej drużynie. To jeszcze bardzo młody zawodnik, więc nie ma potrzeby przyspieszać na siłę niektórych procesów. Cieszymy się, że Karol gra dalej razem z nami i czekamy na jego kolejne występy w zespole trenera Magiery – mówi dyrektor sportowy Śląska, David Balda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *