2024-06-23

Kadra piłkarek Śląska na sezon 2023/24

Poznaliśmy ostateczny kształt kadry kobiecego zespołu Śląska Wrocław na sezon 2023/2024. Znalazły się w niej 24 zawodniczki.

W stosunku do poprzedniego sezonu kadra została zdecydowanie odmłodzona. W miejsce odchodzących piłkarek do pierwszego zespołu na stałe dołączyły mistrzynie Polski do lat 17 – Kinga Klimczak, Oliwia Związek, Magdalena Półrolniczak, Katarzyna Musiałowska i Krystyna Flis. Z wypożyczenia do SMS-u Łódź powróciła natomiast bramkarka Natalia Skiba.

Kadra na ten moment jest zamknięta, ale nie oznacza to, że w przyszłości nie dołączą do niej kolejne piłkarki z zespołu juniorek. Część zawodniczek leczy kontuzje, ale powinna wkróce dołączyć do drużyny, a dłuższa przerwa na pewno czeka Jagodę Ostrowską i Oliwię Krysman. Te piłkarki kilka dni temu miały operacje i teraz przechodzą rehabilitację.

Funkcję kapitana wrocławskiego zespołu pełni Joanna Wróblewska, a wicekapitankami są Joanna Węcławek i Anna Bocian. W sztabie szkoleniowo-medycznym doszło do trzech zmian – odeszli Kacper Haniszewski (trener przygotowania motorycznego), Przemysław Czapiński (fizjoterapeuta) i Karolina Ostrowska (kierownik zespołu). Do sztabu dołączyli natomiast Jakub Pingot (trener przygotowania motorycznego) i Andrzej Korytek (fizjoterapeuta).

Śląsk Wrocław 2023/2024 (w nawiasie numer na koszulce)

Bramkarki: Anna Bocian (1), Natalia Skiba (22), Hanna Wieczerzak (95)

Obrończynie: Aleksandra Dudziak (15), Oliwia Krysman (13), Julia Maskiewicz (4), Dominika Szkwarek (35), Katarzyna Watral (16), Joanna Węcławek (3), Aleksandra Żurek (14)

Pomocniczki: Marcelina Buś (9), Martyna Buś (11), Krystyna Flis (24), Kinga Klimczak (6), Gabriela Lewicka (32), Katarzyna Musiałowska (10), Jagoda Ostrowska (2), Magdalena Półrolniczak (19), Natalia Sitarz (21), Joanna Wróblewska (27)

Napastniczki: Klaudia Adamek (99), Kamila Czudecka (23), Karolina Iwaśko (8), Oliwia Związek (18)

źródło: slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *