2024-04-13

Jagiellonia rywalem Śląska w Pucharze Polski

Poznaliśmy przeciwnika WKS-u w I rundzie rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Śląsk na wyjeździe zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Podczas losowania 1/32 finału, które odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, wyłoniono 28 par. Przystąpią one do rywalizacji w dniach 26-28 września (dokładne daty zostaną ustalone po konsultacjach z nadawcą telewizyjnym). W losowaniu wzięło udział 14 zespołów PKO Ekstraklasy – wolny los otrzymały drużyny reprezentujące Polskę w europejskich pucharach – Raków, Lech, Pogoń i Lechia.

Los skojarzył Śląsk Wrocław z innym ekstraklasowym klubem, Jagiellonią Białystok. Będzie to więc starcie zdobywców Pucharu Polski z lat 1976 i 1987 (Śląsk) zr zwycięzcami tych rozgrywek z 2010 roku (Jaga). W poprzednim sezonie to wrocławianie zaszli w „pucharze tysiąca drużyn” znacznie dalej, odpadając w ćwierćfinale z KKS-em Kalisz, podczas gdy żółto-czerwoni pożegnali się z tą rywalizacją już w 1/16 finału, musząc uznać wyższość Lechii Zielona Góra.

W poprzednim sezonie PKO BP Ekstraklasy w meczach Śląska i Jagiellonii dwukrotnie padł remis (2:2 we Wrocławiu i 1:1 w Białymstoku).

Mecz Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław zostanie rozegrany na Podlasiu.

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *