2024-05-26

Grand Prix ponownie we Wrocławiu. Na trzy lata!

Elitarny cykl FIM Speedway Grand Prix, po rocznej przerwie związanej z organizacją żużlowego mundialu, powraca do Wrocławia. Legendarny Stadion Olimpijski będzie gościł rywalizację o tytuł indywidualnego mistrza świata przez co najmniej kolejne trzy sezony.

– Trudno mi sobie wyobrazić, że Wrocławia i magicznego Stadionu Olimpijskiego miałoby zabraknąć w kalendarzu cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Myślę, że to nie tylko moje zdanie, bo przecież od lat w tym miejscu tworzymy historię naszej ukochanej dyscypliny. Cieszę się tym bardziej, że już teraz możemy zaprosić na to wydarzenie w trzech kolejnych sezonach: 2024, 2025, 2026 – mówi Andrzej Rusko, prezes WTS.

Wrocławskie rundy FIM Speedway Grand Prix w ostatnich latach kibice zapamiętali przede wszystkim ze spektakularnych akcji na torze i doskonałej atmosfery na trybunach. Nic dziwnego zatem, że cykl powraca na Olimpijski, który staje się najmocniejszym punktem w kalendarzu mistrzostw.

– Speedway Grand Prix to impreza, którą dzięki wsparciu miasta Wrocławia i razem z miastem Wrocław organizujemy dla naszych kibiców zakochanych w speedway’u. Te niezwykłe zawody wpisały się na stałe w kalendarz najważniejszych i tak wyczekiwanych przez mieszkańców imprez. Są sportową wizytówką Wrocławia i Dolnego Śląska. Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z tysiącami kibiców, którzy przybędą do nas z całej Polski i wielu zakątków świata – ocenia Andrzej Rusko.

– Wrocław widział wszystkie najbardziej prestiżowe rozgrywki żużlowe świata, a na Stadionie Olimpijskim rodził się nie tylko Drużynowy Puchar Świata, ale też cykl Grand Prix – w maju 1995 roku. Mamy wyśmienity tor do ścigania, przepiękny, klimatyczny obiekt, tysiące wiernych kibiców i piękne miasto do podejmowania gości. Nie wyobrażam sobie, by w takim miejscu zabrakło jednego z przystanków Indywidualnych Mistrzostw Świata. Wrocław nieprzerwanie żyje sportem, o czym zresztą świadczą tytuły drużynowych mistrzostw Polski dla naszych żużlowców (2021) i koszykarzy (2022) oraz trwająca walka o taki tytuł przez piłkarzy Śląska. Do zobaczenia na Olimpijskim! – mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Cykl FIM Speedway Grand Prix w sezonie 2024 składać będzie się z jedenastu rund. Zmagania o tytuł mistrza świata rozpoczną się 27 kwietnia w Gorican, a zakończą 28 września w Toruniu. Nowością w kalendarzu jest Grand Prix Niemiec w Landshut, które zastąpi rundę w Teterow. 

Kalendarz FIM Speedway Grand Prix 2024

 • 27 kwietnia – FIM Speedway GP Chorwacji w Gorican
 • 11 maja – FIM Speedway GP Polski w Warszawie
 • 18 maja – FIM Speedway GP Niemiec w Landshut
 • 1 czerwca – FIM Speedway GP Czech w Pradze
 • 15 czerwca – FIM Speedway GP Szwecji w Malilli
 • 29 czerwca – FIM Speedway GP Polski w Gorzowie
 • 17 sierpnia – FIM Speedway GP Wielkiej Brytanii w Cardiff
 • 31 sierpnia – FIM Speedway GP Polski we Wrocławiu
 • 7 września – FIM Speedway GP Łotwy w Rydze
 • 14 września – FIM Speedway GP Danii w Vojens
 • 28 września – FIM Speedway GP Polski w Toruniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *