2024-04-22

Cristian Omar Diaz ponownie w Śląsku

Cristian Omar Diaz podpisał umowę ze Śląskiem Wrocław. Były piłkarz dołączy do Działu Projektu Future, który zrzesza na treningach wyróżniających się zawodników Akademii, gdzie będzie zajmował się szkoleniem napastników.

To kolejny zasłużony zawodnik dla Śląska Wrocław, który będzie brał udział od strony szkoleniowej w Akademii WKS-u. Na ten moment funkcjonują w nim już Krzysztof Wołczek jako koordynator piłki jedenastoosobowej, a także Piotr Celeban i Mariusz Pawelec, jako członkowie sztabu szkoleniowego zespołu rezerw Śląska. Teraz dołącza również do nich Cristian Omar Diaz. 

– Cieszymy się, że Cristian dołącza do naszej Akademii jako wsparcie w realizacji treningów grupy Future, a także w treningach pozycyjnych. Chcielibyśmy wykorzystać jego doświadczenie w kierunku rozwoju indywidualnego naszych zawodników. Mamy wielu uzdolnionych zawodników, którzy na pewno będą mogli skorzystać z cennych spostrzeżeń, podpowiedzi w ramach jednostek treningowych – zaznacza dyrektor Akademii WKS-u, Janusz Góra.Dodajmy, że koordynatorem Projektu Future w piłce męskiej jest Paweł Dziakowicz, a w jego funkcjonowanie zaangażowani są wszyscy trenerzy piłki jedenastoosobowej. 

– Jesteśmy zadowoleni, że do naszego projektu dołącza kolejna osoba, która będzie mogła podzielić się z młodymi adeptami futbolu swym bogatym doświadczeniem z kariery zawodniczej. Niewątpliwie to wartość dodana do naszych treningów. Cenne, praktyczne wskazówki na pewno doprowadzą do efektywniejszego rozwoju naszych podopiecznych. Połączenie myśli szkoleniowej, idei pracy pod kątem tematyki, z radami „podniesionymi z murawy” na pewno pozwoli na stworzenie warunków do jeszcze bardziej kompletnego rozwoju – zaznacza wicedyrektor Akademii Śląska, Patryk Kajderowicz.

Cristiana Diaza nie trzeba specjalnie przedstawiać kibicom WKS-u. Argentyńczyk trafił do Śląska przed sezonem 2010/11. W tym czasie rozegrał w barwach wrocławskiego klubu 68 spotkań, w których zdobył 18 bramek. Z WKS-em wywalczył trzy medale mistrzostw Polski – srebrny (2011), złoty (2012), a także grał i zdobywał bramki w sezonie, który Śląsk zakończył z brązem (2013), choć odszedł z klubu przed zakończeniem rozgrywek. Ponadto wywalczył także Superpuchar Polski (2012). Ostatnio mogliśmy go oglądać w akcji podczas charytatywnego turnieju Tokar Cup.– Znamy Cristiana z boiska z czasów mistrzowskiego Śląska z roku 2012. To dobrze, że taki zawodnik będzie mógł wspierać nasze działania. Wsparcie zasłużonych zawodników dla naszego Klubu w działania Akademii niewątpliwie stanowi dobry kierunek, ku któremu chcemy podążać – podkreśla dyrektor Góra.

– Naprawdę jestem bardzo szczęśliwy, wracam po długim czasie do miejsca i do klubu, w którym czułem się fantastycznie. Jestem szczęśliwy, że będę pracował z Akademią, młodymi zawodnikami, którym będę mógł przekazać swoją wiedzę. To jest trochę inny „temat” niż występowanie na boisku, ale myślę, że zarówno ja się czegoś nauczę, jak i zawodnicy młodzieżowych zespołów Śląska – mówi z uśmiechem Cristian Omar Diaz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *