2024-04-13

Chorąża zostaje w #VolleyWrocław

Joanna Chorąża, wieloletnia zawodniczka młodzieżowych sekcji #VolleyWrocław, w sezonie 2023/2024 pozostanie w seniorskim zespole. 18-latka wkraczała do pierwszej drużyny #VolleyWrocław jako przyjmująca, ale w najbliższym roku zagra na pozycji libero.

Joanna Chorąża to zawodniczka, która od początku swojej przygody z siatkówką pozostawała blisko #VolleyWrocław. Jako reprezentantka klubu UKS Sokoliki Janowice Wielkie brała udział w projekcie minisiatkówki wrocławskiego klubu, czyli Volleymanii Dolny Śląsk, popularyzującego dyscyplinę w obrębie województwa. Wyróżniając się na tle wszystkich uczestniczek rozgrywek, Chorąża została wybrana wtedy MVP Volleymanii.

Już jako zawodniczka #VolleyWrocław cieszyła się z licznych medali wojewódzkich rozgrywek w kategoriach młodzieżowych, rozgrywkach trzecio- i drugoligowych oraz, przede wszystkim, brała udział w rywalizacji o mistrzostwo kraju. Chorąża została Mistrzynią Polski Młodziczek w 2018 roku, a wraz z reprezentacją Polski U16 jako jej kapitan walczyła o Mistrzostwa Europy. W ubiegłym sezonie wraz z ekipą juniorek #VolleyWrocław, jako mistrzyni Dolnego Śląska, zajęła 7. miejsce w kraju, a wcześniej triumfowała w PRAISE THE WEAR Dolnośląsko-Lubuskiej III Lidze Kobiet.

Szansę trenowania z seniorskim zespołem Joanna Chorąża otrzymała już w sezonie 2020/2021. Na swój debiut na parkietach Tauron Ligi musiała poczekać kilka miesięcy, ale wreszcie jako 17-latka zaprezentowała się w meczu z Pałacem Bydgoszcz. Kilka miesięcy później wraz z #VolleyWrocław triumfowała w letnich rozgrywkach plażowych, PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Jeszcze wtedy zawodniczka występowała na pozycji przyjmującej, jednak w sezonie 2023/2024 zobaczymy ją w nieco innej roli i koszulce – Chorąża będzie grać jako libero.

Młoda siatkarka tak komentuje decyzję o pozostaniu w #VolleyWrocław:

– Pozostanie na dłużej we Wrocławiu to dla mnie świetna sprawa, ponieważ to z tym miejscem mam prawie wszystkie wspomnienia związane z siatkówką. Zmiana pozycji w tym roku, z przyjmującej na libero, to dla mnie kolejne wyzwanie i szansa na rozwój. Dodatkowo dalej mam przed sobą ostatni sezon w kategorii juniorki, więc liczę na to, że będę mogła wnieść do tego zespołu jak najwięcej i pozytywnie zakończyć etap siatkówki młodzieżowej

– Bardzo cieszę się, że Asia zostaje z nami. To bardzo inteligentna i pracowita dziewczyna, która dała się nam poznać z dobrej strony od wielu lat. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w Janowicach Wielkich, uczestnicząc w naszym projekcie Voleymanii. Dla Asi najbliższy sezon będzie już trzecim w seniorskim zespole, tym razem już pełnowymiarowo. Po wielu rozmowach z Asią i trenerem Maškiem doszliśmy do wniosku o zmianie pozycji, na której Asia zagra. Od tego sezonu będzie to libero. Mam nadzieję, że Asia jeszcze bardziej rozwinie skrzydła i w przyszłości będzie jedną z czołowych siatkarek na tej pozycji w naszym kraju – wyjaśnia Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *