2024-06-22

Aż trzech zawodników Śląska w jedenastce kolejki

Po meczu z Legią Warszawa każdy z naszych piłkarzy mógłby się odnaleźć w gronie jedenastki 12.kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jednak do oficjalnej drużyny trafili Erik Exposito, Petr Schwarz oraz Piotr Samiec-Talar.

Po fenomenalnym wsytępie drużyny Śląska Wrocław przeciwko najbardziej utytułowanej drużyny w kraju, czyli Legii Warszawa, kibice mogli obstawiać kto by się znalazł w drużynie kolejki. Na oficjalne wyróżnienie między innymi zasłużył Piotr Samiec-Talar, który zaliczył dwie asysty i strzelił bramkę. 

– Jeśli chodzi o mój indywidualny występ to oczywiście jestem zadowolony z powrotu do pierwszego składu, z bramki, z asyst, ale przede wszystkim cieszę się, że mogłem pomóc drużynie w tym zwycięstwie. Wygraliśmy ten mecz i to było dla nas najważniejsze, bo liczy się zespół. – tak skomentował swój występ Polski skrzydłowy.


Do jedenastki 12.kolejki PKO BP Ekstraklasy dołączyli również kapitan oraz strzelec dwóch bramek – Erik Exposito. Oraz ten który był na boisku wszędzie i zdobył gola na 1:0 – Petr Schwarz. Dla ,,Szwania” jest to druga bramka w sezonie, pierwszą zdobył przeciwko Pogoni Szczecin, natomiast dla Erika Exposito były to kolejno dziesiąte i jedenaste oczko w klasyfikacji strzelców tego sezonu. Dla Hiszpana to kolejny mecz z golem, natomiast sam zainteresowany podchodzi do każdego meczu z takim samym nastawieniem.

– Za tydzień z Ruchem kontynuujemy naszą grę. Chcemy wrócić w ten ciąg wygrywania i pokonywać każdego następnego rywala. Najważniejsze są zawsze trzy punkty i na to liczymy za tydzień. – wypowiedź Erika Exposito po meczu z Legią Warszawa.

Drużyna 12.kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Bielica – Pyrka, Skrzypczak, Wdowik – Yokota, Petr Schwarz, Luis, Velde – Piotr Samiec-Talar – Ishak, Erik Exposito

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *