fbpx

Zwycięstwo Ślęzy i rezerw Śląska w III lidze

Za nami 9. kolejka III ligi grupy III, w której na co dzień występują dwie wrocławskie ekipy i co ważne, zarówno Ślęza, jak i rezerwy Śląska zakończyły dzisiejsze zmagania z kompletem punktów.

Pierwsi na boisko w Rybniku wyszli podopieczni Piotra Jawnego, którzy po emocjonującym pojedynku pokonali miejscowy ROW 3:2. Bardzo dobre zawody w barwach Wojskowych rozegrał Piotr Samiec-Talar, który zapisał na swoim koncie dwa trafienia. Szczególnie jego pierwszy gol mógł zapaść w pamięć zgromadzonym na stadionie kibicom. Zawodnik WKS-u przeprowadził indywidualną akcję, po której umieścił futbolówkę w samym okienku bramki gospodarzy.

Dziś w rezerwach Śląska mogliśmy zobaczyć m.in. Dankowskiego, Pawelca, Bargiela czy Zivulicia, a każdy z nich dołożył cenną cegiełkę do końcowego wyniku. Wrocławianie po 9. kolejkach są liderem rozgrywek III ligi grupy III, mając na swoim koncie 20 punktów – o oczko więcej niż wicelider ze Zdzieszowic.

ROW Rybnik – Śląsk II Wrocław 2:3

Bramki: Boruń 27, Samiec-Talar 31, 63 – Pacholski 56, Wodecki 66

Śląsk: Dankowski, Pawelec, Poprawa, Hołownia – Boruń, Bargiel (70. Młynarczyk), Żivulić (83. Sobczak), Kotowicz (88. Kucharczyk) – Samiec-Talar (73. Szpakowski), Bergier

Pogrom w wykonaniu Ślęzy

Dziś także swoje spotkanie rozgrywała wrocławska Ślęza, która potwierdza aspiracje do zajęcia miejsca w górnej części tabeli III ligi. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego bez najmniejszych problemów poradzili sobie w Gaci z miejscową Foto-Higieną, pokonując przeciwników aż 4:0.

Wrocławianie strzelanie rozpoczęli już w 12. minucie po celnym uderzeniu głową Muszyńskiego, który wyrósł na prawdziwego bohatera tego pojedynku. Zawodnik Ślęzy w drugiej odsłonie jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza miejscowych, notując hattricka. Wynik spotkania na 4:0 dla zawodników ze stolicy Dolnego Śląska w 81. minucie ustalił Lewkot.

Foto-Higiena Gać – Ślęza Wrocław 0:4

Bramki: Muszyński 12, 56, 78, Lewkot 81

Ślęza: 1. Koziarz, 6. Repski, 15. Gutierrez, 16. Dyr, 17. Tragarz, 19. Wdowiak, 24. Niemienionek

fot. slezawroclaw.pl