2024-09-16

Zwycięstwo i rekordowa frekwencja Panthers

Panthers Wrocław ze spektakularnym zwycięstwem i rekordową frekwencją na koniec sezonu. Reprezentanci Polski w lidze europejskiej pokonali Frankfurt Galaxy aż 54:19 na oczach ponad pięciu tysięcy kibiców zgromadzonych na Stadionie Olimpijskim. W przerwie spotkania na murawie odbył się koncert Julii Żugaj. Za tydzień wrocławskie Pantery oficjalnie zakończą sezon wyjazdowym meczem z Prague Lions.

Historyczne zwycięstwo

Spotkanie Panthers Wrocław z Frankfurt Galaxy odbyło się w ramach 12. kolejki European League of Football. Wrocławscy futboliści wzięli udany rewanż na zespole z Niemiec, nie dając przeciwnikom szans i pewnie wygrywając z mistrzami Europy sprzed trzech lat 54:19. Była to pierwsza wygrana wrocławskiego zespołu z rywalami z Frankfurtu w historii. Przyłożenia dla Polaków zdobywali Dawid Brzozowski, Matt Cole, A.J. Wentland, Adria Botella Moreno, Josiah Norwood oraz Gennadiy Adams.

Polsko-niemiecki pojedynek z trybun oglądało ponad pięć tysięcy kibiców, co jest najwyższym wynikiem w historii spotkań Panthers Wrocław na Stadionie Olimpijskim. W przerwie meczu na boisku wystąpiła bijąca rekordy popularności Julia Żugaj.

Dziękujemy wrocławskim kibicom za głośny doping i tak wielką frekwencję. Nasz zespół zagrał znakomite spotkanie. Jestem dumny z postawy całej naszej drużyny, wykorzystaliśmy w pełni nasz potencjał. Za tydzień zrobimy wszystko, aby to powtórzyć! – komentuje Craig Kuligowski, trener główny Panthers Wrocław.

„Pantery” kończą sezon

Ostatni mecz sezonu Panthers Wrocław rozegrają za tydzień. 25 sierpnia o 13:00 wrocławianie zawalczą w Czechach o szóstą wygraną z Prague Lions. Transmisja telewizyjna spotkania będzie dostępna w Polsat Sport 3, Polsat Box Go oraz na ligowej platformie streamingowej.