fbpx

Gwardia Wrocław odprawiła BAS

Gwardia Wrocław

Spotkanie 21. kolejki TAURON I ligi przyniosło komplet punktów Gwardii Wrocław. Podopieczni Dawida Murka pokonali w hali Orbita BAS Białystok 3:1.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Powtórka z pierwszej rundy

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Trzeba przyznać, że kibice zgromadzeni w hali Orbita we Wrocławiu zdecydowanie nie mogli narzekać na nudę, a końcowy wynik starcia może nieco zamazać cały, dramatyczny chwilami, przebieg. Gwardziści po pierwszym secie przegrywali z białostocką ekipą 0:1, a w kolejnej części meczu grali na przewagi – te skończyły się na korzyść miejscowych dopiero przy wyniku 33:31!

Pasjonujący drugi set nie podłamał jednak gości, którzy w trzeciej odsłonie nadal stawiali dość mocny opór gospodarzom. Tym razem jednak Dawid Murek nie pozwolił swoim zawodnikom na chwilę dekonsentracji w końcówce. Trzy wyczerpujące sety sprawiły, że drużyna BAS-u Białystok praktycznie nie istniała w ostatniej odsłonie meczu, którą Gwardziści wygrali do 14! Kolejną w tym sezonie nagrodę MVP odebrał Jan Fornal.

Gwardia Wrocław po 21. kolejkach TAURON I ligi ma na swoim koncie 40 punktów, co pozwala im zajmować 6. miejsce w ligowej stawce. W następnym meczu – 18 lutego, wrocławianie wybiorą się do Świdnika na starcie z Avią.

Gwardia Wrocław - zwycięstwo z BAS Białystok

Gwardia Wrocław – BAS Białystok 3:1 (23:25, 33:31, 25:22, 25:14)

Czytaj także: