fbpx

Zwycięskie zakończenie rundy AZS-u

Piłkarki Ekstraligowego AZS-u w ostatnim meczu rundy jesiennej pokonały Rolnika Głogówek 5:0, kończąc pierwszą część sezonu na 9. pozycji w tabeli.

Zawodniczki Piotra Jagieły już w ostatnich spotkaniach udowadniały, że umiejętnościami wcale nie odbiegają od reszty ekstraligowej stawki. Dziś, po raz kolejny pokazały się z dobrej strony, ale tym razem za efektywną grą poszła także zdobycz punktowa w postaci 3 oczek i przekonującego zwycięstwa z Rolnikiem.

Wrocławianki od samego początku niedzielnego starcia były stroną dominującą, choć w pierwszych 45 minutach gry tylko raz znalazły sposób na rywalki i zdobyły upragnioną bramkę. Na szczęście trafienie z pierwszej połowy dodało im wiary w siebie i pozwoliło na bardziej konstryktuwne ataki już po przerwie.

Piłkarki ze stolicy Dolnego Śląska w drugiej odsłonie dały prawdziwy pokaz swoich umiejętności, aplikując przeciwniczkom aż cztery bramki, dobitnie pokazując, że ich dominacja wcale nie była efektem przypadku. – Jest jeszcze wiele do poprawy, jeśli chodzi o atak. Dziś nie do końca wykorzystaliśmy przestrzeń, jaką stwarzał nam wysoko grający zespół z Głogówka. Zanotowaliśmy także wiele niepotrzebnych strat, które były konwekwencją naszych złych decyzji. Mimo wszystko, zdobyliśmy dziś ważne punkty – podsumował dzisiejszy pojedynek trener wrocławianek Piotr Jagieła.

Choć zawodniczki AZS-u zakończyły już zmagania w jesiennej rundzie Ekstraligi, przed nimi jeszcze jedno spotkanie w ramach Pucharu Polski. Celem jest oczywiście awans do 1/8 finału. Najbliższe starcie już w sobotę, w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie wrocławianki o awans powalczą z miejscowymi Rysami.

AZS Wrocław – Rolnik Głogówek 5:0 (1:0)

Bramki: Czudecka, Kulig, Przelicka, Mularczyk x 2

AZS: Bocian – Korda, Parka(C), Turowska, Krysman – Kwapisz, Kulig, Jurczenko – Czudecka, Buś, Mularczyk oraz Siwak, Siepietowska, Przelicka, Chudzik