fbpx

Zwycięska batalia #VolleyWrocław po emocjonującym meczu

W poniedziałkowy wieczór siatkarki #VolleyWrocław ostatecznie rozprawiły się z przyjezdnymi z Kalisza, jednak do sukcesu potrzebowały aż pięć setów.

We wrocławskiej hali Orbita kibice oglądali niezwykle pasjonujący pojedynek. Po pierwszym secie, wygranym przez siatkarki #VolleyWrocław 25:19, wydawało się, że miejscowe szybko rozprawią się z zawodniczkami MKS-u Kalisz i zapewnią sobie komplet punktów, jednak w kolejnych partiach nie było już tak kolorowo.

Zarówno drugiego, jak i trzeciego seta to gospodynie zakończyły z porażkami (17:25, 15:25), praktycznie nie mogąc się przeciwstawić rozpędzonym kaliszankom. W stosunku do pierwszej części meczu sytuacja na parkiecie zmieniła się o 180 stopni i chyba nikt wśród kibiców nie mógłbyć spokojny o końcowy wynik.

Na szczęście w siatkarki #VolleyWrocław wstąpiło nowe życie, które zaowocowało nie tylko znakomitym atakiem, ale także przemyślaną obroną, która również przynosiła cenne punkty. W czwartej parii pojedynku wrocławianki pokonując przyjezdne 25:19, doprowadziły do remisu, a zwycięstwa szukały w tie-breaku. I znalazły! Choć ponownie emocji nie brakowało, to jednak w piątym secie ponownie lepsze okazały się miejscowe, które pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 12 punktów, kończąc ostatecznie spotkanie zwycięstwem 3:2.

#VolleyWrocław – MKS Kalisz 3:2 (25:19, 17:25, 15:25, 25:19, 15:12)