fbpx

Znany z Ekstraklasy Słowak łączony ze Śląskiem Wrocław

Znany ze sprawdzonych informacji „Adam” z Twittera tym razem informuje o potencjalnym transferze do Śląska gracza Crveny Zvezdy Belgrad Erika Jirki, który w Polsce szerzej znany jest z występów w Górniku Zabrze.

Erik Jirka to rosły, bo mierzący 184 cm zawodnik, grający głównie na prawym skrzydle, choć w razie potrzeby, może także operować na lewej flance. Jirka w Polsce znany jest z występów na Górnym Śląsku, gdzie w minionym sezonie w barwach Górnika rozegrał 17 spotkań, w trakcie których zanotował 4 trafienia i 4 asysty. Trzeba jednak zaznaczyć, że do Zabrza trafił w połowie rozgrywek, a dokładnie 10 stycznia 2020 roku.

Jirka był tylko wypożyczony do Górnika, a po zakończeniu sezonu powrócił do swojego macierzystego klubu Crveny Zvezdy Belgrad, gdzie jednak ma nikłe szanse na grę w podstawowym składzie. Dlatego też, potencjalne kluby, zainteresowane usługami Słowaka już włączyły się do wyścigu po jego podpis.

Jirka pierwsze kroki stawiał w młodzieżowych drużynach Spartaka Trnava, skąd trafił do Crevny. Jego kolejne sezony to głównie wypożyczenia do serbskiego klubu Radnicki Nis. Aktualnie z ekipą z Belgradu wiąże go kontrakt trwający do 30 czerwca 2022 roku, zatem jeśli w grę miałby wchodzić tranfer definitywny, za Słowaka trzeba by wyłożyć kilkaset tysięcy euro. W serwisie transfermarkt wyceniany jest na 550 tys. euro, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż Crvena nie będzie chciała go zatrzymać za wszelką cenę – kwota może być dużo niższa.