fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Zmiany w piłkarskiej Ślęzie

Piotr Stępień zdecydował się opuścić Ślęzę Wrocław na zasadzie wypożyczenia do Ruchu Chorzów, z kolei wiosną w barwach Ślęzy zagra Jakub Gil, który powróci z krótkiej delegacji z Puszczy Niepołomice.

Piotr Stępień trafił do Ślęzy w przerwie zimowej sezonu 2019/20. Wcześniej reprezentował on barwy wielu klubów (m.in. Lecha Poznań i Stali Brzeg), ale dopiero trener Grzegorz Kowalski wyzwolił drzemiący w nim potencjał. W sezonie 2020/21 Piotr został królem strzelców rozgrywek z dorobkiem 25 goli na koncie. Już wtedy piłkarzem Ślęzy zaczęły interesować się kluby z wyższych klas rozgrywkowych. Piotr zdecydował się jednak na pozostanie w 1KS-ie i w rundzie jesiennej sezonu 2021/22 ponownie był najlepszym snajperem wśród trzecioligowców, zdobywając 12 goli. W sumie Piotr Stępień rozegrał w barwach Ślęzy Wrocław 50 ligowych spotkań, w których strzelił 37 goli.

Z kolei Jakub Gil, który w barwach żółto-czerwonych rozegrał 39 ligowych spotkań, w lipcu 2021 r. trafił na roczne wypożyczenie do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Pobytu młodego piłkarza w Niepołomicach do udanych zaliczyć jednak nie można. W początkowej jego fazie, Kuba mieścił się co prawda w dwudziestce meczowej, ale dane mu było w rozgrywkach I ligi zaliczyć tylko epizodyczny występ w Bielsku-Białej – w starciu z Podbeskidziem. Regularnie występował zaś w tym okresie w rezerwach Puszczy. Niestety, problemy zdrowotne spowodowały, że w kolejnych miesiącach Kuba praktycznie nie trenował.

Na szczęście problemy Kuby ze zdrowiem już się skończyły i rozpoczął on wraz z resztą wrocławskiego zespołu okres przygotowawczy do rundy wiosennej.

źródło: slezawroclaw.pl