fbpx

Zimowy Turniej Piłkarski 2020

Jak co roku, podczas dolnośląskich ferii zimowych dzieci i młodzież z Wrocławia i okolic będą mogły wziąć udział w bezpłatnych rozgrywkach piłkarskich. Zimowy Turniej Piłkarski o Puchar Wrocławia rozpocznie się 10.02.2020 r., a finałowe mecze zaplanowano na 21.02.2020 r. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w hali przy ul. Parkowej 14-16 we Wrocławiu.

Aby wziąć udział w turnieju, wystarczy zebrać drużynę składającą się z minimum czterech zawodników z pola, bramkarza i maksymalnie pięciu rezerwowych oraz wysłać zgłoszenie drogą e-mailową. W zawodach mogą wziąć udział zarówno zespoły trenujące na co dzień – w klubach lub szkołach, jak i „podwórkowe” grupy znajomych. Wszystkie ekipy będą rywalizowały w odpowiednich kategoriach wiekowych: od żaka (rocznik 2011 i młodsi) do młodzieżowca (rocznik 1998 i młodsi).

 Każdy zawodnik i zawodniczka otrzyma bezpłatną wejściówkę na mecz piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Rakowem Częstochowa. Dodatkowo, najlepsze zespoły poszczególnych kategorii wiekowych zostaną w przerwie wspomnianego spotkania nagrodzone na murawie Stadionu Wrocław. Zwycięzcy otrzymają nie tylko tradycyjne puchary i medale, ale i bony towarowe na zakup sprzętu sportowego.

– Podczas Zimowego Turnieju Piłkarskiego dzieci i młodzież mogą nie tylko aktywnie spędzać zimowe ferie w mieście, ale i mają okazję po prostu świetnie się bawić – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Na pewno w przypadku ekip „klubowych” i szkolnych zawodnicy oraz trenerzy wykorzystają te rozgrywki w swoim planie szkoleniowym. Bazując na doświadczeniach z poprzednich edycji, mogę jednak zapewnić, że około pół tysiąca dziewcząt i chłopców będzie po prostu czerpać radość ze sportu – dodaje dyrektor Gęstwa.

Wypełnione zgłoszenia należy nadsyłać do 06.02.2020 r. drogą elektroniczną pod adresem: turniej@mcs.wroc.pl. Wszystkie szczegóły, regulamin oraz gotowe formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.mcs.wroc.pl w zakładce „Imprezy sportowe – Zimowy Turniej Piłkarski 2020”.