fbpx

Zespół U14 AP Śląska triumfuje w Elite Top

elite-top-wks-slask-akademia

Zespół U14 Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław zajął pierwsze miejsce w turnieju Elite Top U14, który w miniony weekend odbywał się w Stróżach. Wrocławianie wygrali 7 z 8 swoich spotkań, zachowując żelazną defensywę. Podopieczni Krzysztofa Franczaka i Jacka Kocura nie stracili bowiem żadnego gola!

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Bardzo dobry występ piłkarzy Akademii Śląska

Wrocławianie w dwudniowym turnieju prezentowali się bardzo dobrze. Najpierw – w sobotę – odnieśli cztery pewne zwycięstwa, kolejno pokonując Górnika Łęczna (3:0), Beniaminka Krosno (2:0), Reprezentację Nowego Sącza (1:0) i łotewski Ventspils (3:0). Te wyniki pozwoliły naszej drużynie zająć pierwsze miejsce w grupie i awansować do kolejnego etapu zawodów.

W fazie finałowej Śląsk znów pokonał łęcznian (2:0) i ekipę z Krosna (1:0), a do tego dołożył zwycięstwo ze złożoną z piłkarzy Korony Kielce Reprezentacją Województwa Świętokrzyskiego (3:0) oraz bezbramkowy remis z Wisłą Kraków. To wszystko dało wrocławianom pierwsze miejsce w nieźle obsadzonych zawodach.

Warto dodać, że dwóch piłkarzy WKS-u zostało wybranych MVP turnieju. Wyróżnienie trafiło do Macieja Kucharskiego, który zdobył 6 z 15 goli Śląska oraz do Jakuba Fitowskiego.

Sobotnie mecze:

Śląsk – Gornik Łęczna 3:0 (Maciej Kucharski 2, Mikołaj Szura)
Śląsk – Beniaminek Krosno 2:0 (Maciej Kucharski 2)
Śląsk – Reprezentacja Nowego Sącza 1:0 (Ignacy Czarkowski)
Śląsk – Ventspils 3:0 (Krystian Różycki, Adam Stój, Tymoteusz Gabryś)

Niedzielne mecze:

Śląsk – Gornik Łęczna 2:0 (Maciej Kucharski, Tymoteusz Gabryś)
Śląsk – Reprezentacja woj. Świętokrzyskiego 3:0 (Maciej Kucharski, Krystian Różycki, Mikołaj Szura)
Śląsk – Beniaminek Krosno 1:0 (Krystian Różycki)
Śląsk – Wisła Kraków 0:0

Skład Śląska: Dominik Klint, Franciszek Kołakowski, Oliwier Cyzio, Jakub Litwin, Mateusz Moskaluk, Jakub Fitowski, Miłosz Mańkowski, Krystian Różycki, Michał Matuszewski, Mikołaj Szura, Maciej Kucharski, Maksymilian Dudziak, Borys Pawłowicz, Adam Stój, Jakub Kadej, Antoni Błaszczyk, Ignacy Czarkowski, Tymoteusz Gabryś.

źródło: slaskwroclaw.pl

Czytaj także: