fbpx

Zawodnicy Śląska w reprezentacji

Dwóch zawodników Śląska Wrocław wystąpiło podczas listopadowego zgrupowania reprezentacji narodowych. Petr Schwarz zadebiutował w barwach Czech, a Daniel Gretarsson wraz z Islandią sięgnął po Baltic Cup.

16 listopada 2022 roku był wielkim dniem w karierze 31-letniego Petra Schwarza. Czeski pomocnik w drugiej połowie meczu towarzyskiego przeciwko Wyspom Owczym (wygranym 5:0) pojawił się na placu gry, tym samym zaliczając oficjalny debiut w barwach kadry narodowej. Popularny „Szwaniu” był nawet blisko zdobycia debiutanckiej bramki, lecz jego uderzenie ugrzęzło w bocznej siatce. Trzy dni później Jaroslav Silhavy dał piłkarzowi kolejną szansę – Schwarz zagrał 17 minut w przegranym starciu 1:2 z Turcją. 

Powody do świętowania ma Daniel Leo Gretarsson, gdyż obrońca wraz z reprezentacją Islandii tryumfował w Baltic Cup. Stoper Śląska Wrocław cały półfinał z Litwą obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych, ale już w finale z Łotwą odegrał kluczową rolę. 27-latek zachował czyste konto i wykorzystał rzut karny, który dał nordyckiej reprezentacji ostateczne zwycięstwo w całym turnieju. 

Źródło: slaskwroclaw.pl