fbpx

Zawodnicy Blind Football Śląska Wrocław mistrzami świata!

Napłynęła do nas znakomita wiadomość. Drużyna Blind Football Śląska Wrocław w dzisiejszym finale klubowych mistrzostw świata niewidomych pokonała mołdawski Kiszyniów Fenix 3:1 i powróci do stolicy Dolnego Śląska z najwyższym laurem.

W niedzielę zawodnicy Blind Football Śląska Wrocław rozegrali dwa spotkania. O godzinie 9.00 mierzyli się w półfinale, gdzie po serii rzutów karnych pokonali niemiecki Marburg, a o godzinie 13.00 przyszło im rozegrać to najważniejsze starcie – o tytuł klubowego mistrza świata.

Wrocławianie, choć grali z czarnym koniem rozgrywek, po emocjonującym spotkaniu pokonali Kiszyniów Fenix 3:1 i zapewnili sobie upragniony tytuł.

Wcześniej, w fazie grupowej, piłkarze Śląska pokonali bułgarski Atlet 6:0, a następnie bezbramkowo zremisowali z naszpikowanym gwiazdami rosyjskim Avangard Mitischi. 

Najlepszym zawodnikiem klubowego Mundialu został kapitan wrocławskiej ekipy Robert Mkrtchyan, a najskuteczniej strzelał Łukasz Byczkowski, który zakończył mistrzostwa z dorobkiem 6 trafień.

Nie można nie wspomnieć o znakomitej postawie w bramce Śląska Radosława Majdana, który jak powiedzieli zawodnicy – wybronił im marzenia.

Serdecznie gratulujemy!

Śląsk Wrocław Blind Football: Krzysztof Apolinarski, Sławomir Zagrobelny, Radosław Majdan (bramkarze), Marcin Lubczyk, Artur Fleszar, Łukasz Byczkowski, Robert Mkrtchyan, Krzysztof Zarzycki, Przemysław Młyński, Adrian Słoninka

Trenerzy: Mikołaj Nowacki, Lubomir Prask.