fbpx

ZAKSA odstrzelona przez KFC Gwardię Wrocław

KFC Gwardia Wrocław wygrała 3:0 z drużyną ZAKSY Strzelce Opolskie w 18. kolejce KRISPOL 1 Ligi. Strzelczanie postawili się tylko w trzecim secie zakończonym grą na przewagi.

KFC Gwardia Wrocław wybrała się dzisiaj w delegację, aby rozegrać swój kolejny mecz w KRISPOL 1 Lidze. Rywalem wrocławian był zespół ZAKSY Strzelce Opolskie, który w trwającym sezonie przegrał we własnej hali tylko dwukrotnie.

Siatkarze Gwardii byli świadomi, że czeka ich trudne spotkanie i taki obraz gry mieliśmy od początku rywalizacji. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 4:1 i wrocławianie byli wyraźnie zaskoczeni początkiem meczu. ZAKSA ostatni raz w pierwszym secie była na prowadzeniu przy stanie 12:10 i był to przełomowy moment meczu. Od tej chwili wrocławianie zdobyli serią trzy punkty i wyszli po raz pierwszy na prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej części, która zakończyła się wynikiem 25:19 na korzyść Gwardii Wrocław.

Dobra dyspozycja siatkarzy Gwardii z końcówki pierwszego seta została kontynuowana w drugiej partii. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć w żaden sposób i to wrocławianie szybko objęli prowadzenie 7:3, a następnie powiększyli swoją przewagę (11:4). ZAKSA była jak bokser chwiejący się na nogach co skrzętnie wykorzystali Gwardziści, którzy najpierw objęli najwyższe prowadzenie w meczu (17:7), a po chwili zakończyli rywalizację w drugim secie wygraną 25:16.

Po tak łatwym zwycięstwie w drugim secie kluczem było zachowanie koncentracji w szeregach zawodników Gwardii, bo pewne było, że nie mający nic do stracenia zespół gospodarzy będzie walczył do końca. Od początku trzeciego seta mieliśmy grę punkt za punkt ze wskazaniem na drużynę ZAKSY, która utrzymywała minimalne prowadzenie. Wrocławianom udało się przełamać gospodarzy dopiero pod koniec partii, gdy Gwardia objęła prowadzenie 19:18 i wszystko wskazywało na walkę do samego końca. Tak też było, bo po chwili to ZAKSA prowadziła 21:20, jednak goście szybko wyrównali, a następnie odskoczyli na 23:21. Wrocławianie ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść  wygrywając dopiero na przewagi 27:25.

KFC Gwardia Wrocław wygrała drugie spotkanie z rzędu i umocniła się w TOP 4 KRISPOL 1 Ligi. Kolejnym rywalem będzie drużyna LUK Politechniki Lublin, a spotkanie zostanie rozegrane 23 stycznia o godz. 17:30 we wrocławskiej hali Orbita.

ZAKSA Strzelce Opolskie-KFC Gwardia Wrocław 0:3 ( 19:25, 16:25, 25:27)

ZAKSA: Wójtowicz 11, Grygiel 10, Zapłacki 5, Wóz 5, Walawander 4, Czyżyk 3, Walczak 2, Smolarczyk 2, Bereza 1.

Gwardia: Gromadowski 14, Lubaczewski 12, Szymeczko 12, Gibek 11, Olczyk 8, Nowosielski 2.