fbpx

Zachować 4. miejsce lub wykorzystać matematyczne szanse na puchary. Dziś Śląsk zmierzy się z Jagiellonią

Przed nami przedostatnia kolejka PKO Ekstraklasy. W 36. serii gier wszystkie pojedynki grupy mistrzowskiej rozgrywane będą w środę, o tej samej godzinie 20.30. Dziś także spotkanie Śląska Wrocław, który w delegacji o punkty powalczy w Białymstoku.

Śląsk, remisując w ostatniej kolejce z Pogonią Szczecin 2:2, praktycznie stracił szasnę na awans na podium i tym samym wywalczenie sobie praw do gry w eliminacjach Ligi Europy. Od premiowanej lokaty podopiecznych Vitezslava Lavićki dzieli 6 punktów. Co prawda, wszystko jest jeszcze możliwe, ale dośc mało prawdopodobne jest to, że ktoś z pary Lech – Piast straci w ostatnich 2 pojedynkach aż 6 punktów!

Tym samym należy skupić się na obronie czwartego miejsca, które i tak jest znakomitym wynikiem, biorąc pod uwagę nie tylko kadrę WKS-u, ale przede wszystkim ostatnie sezony, w których Wojskowi nie mogli nawet zaawansować się do grupy mistrzowskiej. Czeski szkoleniowiec zbudował z przeciętnej drużyny zespół liczący się w stawce, wykrzesając ze swoich podopiecznych totalne maksimum, które mamy nadzieję, pomogło tym zawodnikom wznieść się na wyższy poziom, nie tylko w tym sezonie.

Wracając do dzisiejszego spotkania, bezapelacyjnym faworytem środowej potyczki są wrocławianie, którzy mają nad Jagiellonią 5 punktów przewagi. Co więcej, w ekipie gospodarzy zabraknie na murawie dwóch kluczowych obrońców Ivana Runje oraz Bogdana Tiru, przez co szkoleniowiec białostoczan będzie miał niezły orzech do zgryzienia, aby optymalnie zestawić linię defensywy. Z kolei do składu WKS-u po 2 meczach banicji powraca kapitan Krzysztof Mączyński, który na pewno będzie chciał odcisnąć stempel sukcesu.

Środowy mecz będzie już 41. oficjalną konfrontacją pomiędzy tymi zespołami. Bilans dotychczasowych gier jest wyrównany. Białostoczanie wygrywali 14 razy, przy 15 porażkach i 11 remisach. Stosunek bramek przemawia za zespołem Śląska, ponieważ wynosi 60 do 52 dla klubu z Dolnego Śląska.

Sędzią środowego meczu ze Śląskiem Wrocław będzie Szymon Marciniak. Początek pojedynku o godzinie 20.30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Canal + Sport oraz TVP Sport.