fbpx

Za nami dwa pierwsze sparingi #VolleyWrocław

W piątek i w sobotę siatkarki #VolleyWrocław rozegrały dwa sparingi z Energą MKS Kalisz. Materiał zgromadzony przez sztab szkoleniowy ma pomóc trenerom w analizie procesu przygotowania do zbliżającego się sezonu 2019/20.

#VolleyWrocław do sparingów z Energą MKS Kalisz przystąpił po niespełna tygodniowych treningach w szóstkach. Na tym etapie przygotowań zgranie nie jest jeszcze potrzebne. Sztab chciał przetestować różne możliwości ustawień, a przede wszystkim sprawdzić realizację zadań, nad którymi pracowano przez ostatnie tygodnie.

W piątek we Wrocławiu, w sobotę na wyjeździe

Piątkowy sparing rozegrano we Wrocławiu. Tu gra była bardziej treningowa, chociaż udało się rozegrać także kilka setów z dorzucanymi piłkami. W zależności od etapu treningu – grano sety do 15 punktów lub od tego pułapu wzwyż. To pozwoliło przetrenować kilka schematów. Co ciekawe, na boisku można było zobaczyć Roksanę Wers i Klaudię Felak – czyli zawodniczki powracają do sprawności po kontuzjach kolana.

W sobotę rywalizacja przeniosła się do Kalisza, gdzie rozegrano mecz zgodnie z zasadami gry w siatkówkę. Trenerzy przed spotkaniem umówili się na cztery sety. W pierwszym oficjalnym sparingu drużyna #VolleyWrocław musiała uznać wyższość rywalek, które zwyciężyły 3:1. Wszystkie partie były jednak bardzo wyrównane, a na boisku pojawiły się wszystkie siatkarki.

– Jestem zadowolony z postawy drużyny. Dla nas był to tak naprawdę pierwszy tydzień grania w pełnym składzie, bowiem do tej pory udało się wykonać cztery treningi w szóstkach. Cieszę się, że udało się połączyć dwa sparingi – jeden w formie treningu, drugi w rytmie prawdziwego meczu – mówił Wojciech Kurczyński, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Najbliższe sparingi drużyna z Wrocławia rozegra w Opolu. 14 września zagra tam z Eneą Energetyk Poznań, a dzień później zmierzy się z gospodarzem turnieju Uni Opole.

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:23)

Energa MKS Kalisz: Hurley (6), Ptak (7), Centka (11), Helić (5), Budzoń (3), Brzezińska (4), Łysiak (L) oraz Wawrzyniak (4), Jasek (10), Miros (5), Rybak (2), Szperlak (4), Kecman (8), Kulig (L)

#VolleyWrocław: Rasińska (15), Gajewska (1), Soter (5), Murek (15), Irzemska (5), Fedorek (4), Dzikowicz (L) oraz Kuriata (4), Gancarz (6), Mras, Kasprzak (10), Pancewicz (L)

fot. volleywroclaw