fbpx

Z Legii do Śląska. Transfer na ostatniej prostej?

Wiele na to wskazuje, że niebawem doczekamy się transferu z Legii Warszawa do Śląska Wrocław. Jak podaje serwis polskapilka.pl chodzi o młodego zawodnika stołecznego klubu Mateusza Praszelika, który jest zdecydowany na zmianę otoczenia.

Jeszcze niedawno w kontekście Praszelika wymieniało się przede wszystkim Górnik Zabrze. Młody pomocnik Legii z racji śląskich korzeni, czułby się w Zabrzu jak w domu, ale z medialnych spekulacji wynika, że Mateuszowi nie spieszno do powrotu na południe Polski.

W wyścigu po obiecującego, 19-letniego gracza Legii na pierwszą pozycję wyszedł Śląsk Wrocław. Co prawda, Praszelik jest kuszony także przez Pogoń Szczecin i Lechię Gdańsk, ale wydaje się, że z racji tego, że Vitezslav Lavićka zabiega o tego młodzieżowca już kilka dobrych miesięcy, to WKS wygra batalię o jego podpis.

W bieżącym sezonie Praszelik rozegrał łącznie 7 spotkań w barwach Legii (5 w ramach Ekstraklasy i 2 w ramach PP), a także 7 razy wybiegł na boisko w trykocie rezerw stołecznego klubu. Łącznie na murawie spędził 773 minuty, zdobywając jedną bramkę.

AKTUALIZACJA

Praszelik właśnie pożegnał się z warszawską Legią, gdyż dziś, 30 czerwca, wygasał mu obowiązujący kontrakt. – Pożegnania są z reguły bardzo trudne, ale w przypadku odejścia z tak wyjątkowego miejsca, ciężko opisać te emocje jakimikolwiek słowami. Odchodzę z klubu, który w dużym stopniu ukształtował mnie jako piłkarza, ale i jako człowieka.Począwszy od akademii, aż po pierwszy zespół, spotkałem tu wielu przyjaciół, kibiców, trenerów, z jakimi mam nadzieję cały czas będziemy przecinać nasze piłkarskie szlaki – napisał na instagramie Mateusz Praszelik.

fot. legia.com