fbpx

Z Cracovią tylko zwycięstwo! Zapowiedź meczu Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków

W spotkaniu kończącym 32. kolejkę PKO BP Ekstraklasy Śląsk podejmie na Stadionie Wrocław drużynę Cracovii Kraków. Obie drużyny nadal liczą się w walce o puchary, dlatego spodziewamy się ciekawego widowiska, w którym wezmą już udział kibice Śląska Wrocław.

W poprzedniej kolejce Śląsk mierzył się w Warszawie z miejscową Legią. Wrocławianie nie zagrali dobrego meczu i przegrali 0:2. W tym pojedynku zupełnie brakowało Śląskowi atutów w grze ofensywnej, co potwierdziła statystyka celnych strzałów na bramkę Radosława Majeckiego, gdzie po stronie Wojskowych była liczba 0.

– W tym meczu były dobre rzeczy z naszej strony, ale i błędy, które Legia wykorzystała. Mieli szybkie przejście do ofensywy, gdy tylko stworzyła się okazja do przeprowadzenia akcji. Legia wygrała zasłużenie, a dla nas była to lekcja futbolu – tak po spotkaniu w Warszawie mówił trener Śląska Wrocław, Vitezslav Lavicka.

Wrocławianie okazję do rehabilitacji będą mieli w czwartek. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża bowiem zespół Cracovii Kraków. Goście w ostatnich kolejkach są w słabszej dyspozycji, co potwierdzają 4 punkty zdobyte w poprzednich pięciu seriach. W 31. kolejce Pasy przegrały na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:2. Taka postawa Cracovii stawia drużynę Śląska Wrocław w roli faworyta czwartkowej rywalizacji. Choć wrocławianie zdobyli tylko 7 punktów w ostatnich pięciu kolejkach, to w spotkaniach we Wrocławiu nie przegrali od 8 grudnia 2019 roku.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą już dwukrotnie w trwającej kampanii. We Wrocławiu górą był Śląsk (2:1) po bramkach Roberta Picha i Mateusza Cholewiaka, a w Krakowie lepsza była Cracovia, która wygrała 2:0. Trzeci mecz rozstrzygnie, kto będzie miał lepszy bezpośredni bilans na koniec sezonu 2019/2020.

Dla Śląska będzie to pierwsze spotkanie we Wrocławiu z udziałem kibiców, którzy swoim dopingiem na pewno dodadzą energii drużynie. Wrocławianie mają przed 32. kolejką trzy punkty przewagi nad swoimi rywalami i taką samą stratę do zajmującego trzeci stopień podium Lecha Poznań.

Początek rywalizacji pomiędzy Śląskiem Wrocław i Cracovią Kraków już w czwartek o godz. 19.00 na Stadionie Wrocław. Rozjemcą w tym meczu będzie Dominik Sulikowski z Gdańska.

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi tradycyjnie telewizja Canal+Sport.

Hej Śląsk!