Wrocławskie derby w I lidze dla WKK

W Suzuki 1. Lidze byliśmy świadkami wrocławskich derbów, w których WKK podejmowało drugą drużynę Śląska Wrocław. Po zdecydowanie lepszej drugiej połowie meczu w wykonaniu podopiecznych Tomasza Niedbalskiego, to gospodarze zapisali na swoim koncie komplet punktów, pokonując Wojskowych 85:65.

W niedzielnych derbach Wrocławia kluczowa okazała się III kwarta, którą koszykarze WKK wygrali różnicą 15 punktów (29:14)! Co ciekawe, podopieczni Tomasza Niedbalskiego trzecią ćwiartkę rozpoczęli od serii 15:2, czym zdecydowanie odebrali gościom chęć gry.

Najskuteczniejszym strzelcem po stronie zwycięzców był Jakub Koelner, który zapisał na swoim koncie 17 oczek. Równie dobrze wtórowali mu Prostak (13), Patoka (13) oraz Rutkowski (12).

Z kolei po stronie przegranych najwięcej oczek zanotowali Jakub Musiał i Szymon Tomczak – po 12. Ten drugi do swojego dorobku dołożył także aż 13 zbiórek, jednak w ostatecznym rozrachunku, jego osiągnięcia zeszły na dalszy plan.

Koszykarze WKK, pokonując 85:65 TBS Śląsk II odnieśli tym samym 10 zwycięstwo na parkietach Suzuki 1. Ligi i z dorobkiem 23 punktów, piastują trzecią pozycję, tracąc zaledwie punkt do liderujących Czarnych Słupsk. Z kolei Wojskowi zanotowali 5. porażkę i z dorobkiem 19 oczek są 5.

W innym dzisiejszym pojedynku na poziomie I ligi Znicz Pruszków dopiero po dogrywce pokonał GKS Tychy 86:80 (20:14 | 16:15 | 16:24 | 21:20 | d: 13:7)

WKK Wrocław – TBS Śląsk II Wrocław 85:65 (18:18 | 23:19 | 29:14 | 15:14)