fbpx

Wrocławianie na mistrzostwa Europy International Powerlifting Federation w Trójboju Siłowym Klasycznym

Od piątku trwają Mistrzostwa Europy International Powerlifting Federation w Trójboju Siłowym Klasycznym (Kowno, Litwa).

Czwórka zawodników wrocławskiej grupy Polish Barbells już we wtorek i środę zaprezentuje swoją formę na arenie międzynarodowej! W przygotowaniach oraz samym starcie towarzyszyć będą im trenerzy: Marek Micewicz oraz Szymon Grzegoszczyk.

Mimo młodego wieku Polscy Sztangiści mają na swoim koncie liczne sukcesy w tej dyscyplinie sportowej:

Agata Kaliciak oraz Anna Niemczyk na codzień reprezentują KS Team Wrocław. Wielokrotnie stawały na podium ogólnopolskich zawodów Federacji IPF. W lipcu tego roku wspólnie reprezentowały Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Akademickim Pucharze Świata (Tartu, Estonia) przywożąc do kraju 3 małe medale w poszczególnych bojach. Ania na swoim koncie ma również brązowy medal z tegorocznych Mistrzostw Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc (Hamm, Luksemburg).

Na pomoście zobaczymy również Paulinę Lechowicz, która na codzień mieszka w Świnoujściu i należy do klubu sportowego UKS Nike Żagań. Natomiast za sprawą swojego trenera Mateusza Pawlikowskiego jest mocno związana z grupą Polish Barbells jak i miastem Wrocław. Paulina jako doświadczona zawodniczka ustanowiła kilka rekordów polski. Ma za sobą wiele startów rangi międzynarodowej w barwach bialo-czerwonych.

Poczynania naszych trójboistek można śledzić na stronie https://goodlift.info/live.php we wtorek o godzinie 9.00 czasu Polskiego.

Z kolei w środę o godzinie 10.00 będziemy mieli okazję zobaczyć Adriana Świerczyńskiego – srebrnego medalistę Mistrzostw Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc (Hamm, Luksemburg), wielokrotnego złotego medalistę Mistrzostw oraz Pucharów Polski w TSK oraz WLK federacji IPF. Będzie to Adriana 3 występ na arenie międzynarodowej w tym roku. Adrian na zawodach reprezentuje klub Piękni i Zdrowi w Dzierżeniowie.

Cała trójka należy do grupy Polish Barbells, której założycielami są wrocławscy trenerzy. Jest to prężnie działająca grupa sportowców, która liczy sobie wielu utytułowanych zawodników, nie tylko w trójboju siłowym.