fbpx

Wrocław organizatorem mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych [WIDEO]

Tegoroczne mistrzostwa Europy, rozgrywane w dniach 23 lutego – 2 marca zostaną rozegrane we Wrocławiu. Miejscem rywalizacji będzie Hala Stulecia oraz pobliskie Wrocławskie Centrum Kongresowe.

W mistrzostwach Europy, których Wrocław będzie gospodarzem uczestniczyć będzie ponad 1200 osób, w tym 800 zawodników z całej Europy. Rangę zawodów podniesie również możliwość zdobycia aż ośmiu nominacji olimpijskich, które zapewnią zawodnikom z Europy udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Z tego powodu w mistrzostwach we Wrocławiu wezmą udział czołowi strzelcy z Europy.

– Warto zaznaczyć, że rok 2020 to także jubileusz 100-lecia polskiego ruchu olimpijskiego, a rodzime strzelectwo zapisało piękny rozdział w naszych dokonaniach w igrzyskach oraz innych prestiżowych imprezach w tej dyscyplinie. Wystarczy przypomnieć nazwiska dwukrotnych złotych medalistów olimpijskich Józefa Zapędzkiego i Renaty Mauer-Różańskiej również Mirosława Rzepkowskiego (srebrny medalista olimpijski), czy mistrza świata Krzysztofa Kucharczyka. Jednak sukcesem mogli pochwalić się nie tylko sportowcy, ale i wrocławscy działacze, goszczący uczestników ważnych zawodów na nowoczesnym obiekcie Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” przy Świątnickiej. Każda impreza przez nich organizowana zasługiwała na najwyższą ocenę – napisał w oświadczeniu Robert Pietruch, prezes Dolnośląskiego Związku Strzelctwa Sportowego.

I dodał: – Można być pewnym, że europejski czempionat wypadnie na przysłowiową piątkę z plusem, choć jego przeprowadzenie w Hali Stulecia będzie nie lada wyzwaniem. Zapowiada się ekscytujące, stojące na najwyższym poziomie widowisko. Warto zatem być jego współgospodarzem, wspierając starania wrocławskich działaczy
o zorganizowanie mistrzostw, które, jesteśmy przekonani, mocno zapadną w pamięci zawodników, trenerów i działaczy tej dyscypliny.

Oczywiście, wszystkich miłośników sportu, nie tylko strzeleckiego, zapraszamy do śledzenia mistrzostw Europy, które rozpoczną się już 23 lutego i potrwają do 2 marca.