fbpx

Wraca PGE Ekstraliga! Inauguracja dziś we Wrocławiu

Po zimowej przerwie i przesunięciu początku rozgrywek w związku z koronawirusem w końcu powraca – PGE Ekstraliga! Najlepsza żużlowa liga świata wraca i to od razu na Stadion Olimpijski, gdzie dziś, w piątek, nowe rozgrywki zainauguruje miejscowa Sparta, która podejmie Motor Lublin.

Niestety, dzisiejsze zawody odbędą się jeszcze bez udziału publiczności, a wszyscy ci, którzy chcieliby wesprzeć swój klub, mogą nabyć wirtualne wejściówki w cenie 5 zł lub 10 zł i tym samym, otrzymają specjalne pamiątkowe bilety (bilety.wts.pl).

Co nowego we Wrocławiu? Otóż oczywiście formacja juniorska, którą w przerwie zimowej wzmocnił znany we Wrocławiu Gleb Czugunow, decydując się na występy pod polską banderą.

Nadal liderami mają być za to Tai Woffinden oraz Maciej Janowski, który na przedsezonowych treningach prezentowali się bardzo dobrze.

Z kolei w Motorze, najbliższym rywalu Sparty, w awizowanym składzie nie ma pozyskanego last minute z Leszna Jarosława Hampela. Prawdopodobnie zastąpi on Pawła Miesiąca, który na antenie Radia Lublin powiedział, że nie jedzie do Wrocławia. W składzie Motoru dwie nowe twarze, czyli znający bardzo dobrze wrocławski tor Jakub Jamróg oraz Matej Zagar, który obok Grigorija Laguty i Mikkela Michelsena ma być liderem „Koziołków”.

Początek piątkowego spotkania o godzinie 18.00, transmisja od 17.30 na antenie Eleven Sports1.

Program meczowy dostępny jest TUTAJ (należy kliknąć zapisz jako)