fbpx

Wojciech Kurczyński w #VolleyWrocław na kolejny sezon!

#VolleyWrocław ogłosił pierwsze nazwisko, jeśli chodzi o sztab szkoleniowy na sezon 2020/2021. Na stanowisku pierwszego trenera pozostaje Wojciech Kurczyński, dla którego będzie to drugi z rzędu sezon w tej roli.

Wojciech Kurczyński rozpoczął swoją trenerską przygodę z siatkówką od pracy z młodzieżą w 2008 roku. Z wrocławskimi siatkarkami współpracuje od siedmiu sezonów. W latach 2013-2016 był statystykiem drużyny, która święciła wtedy największe sukcesy – wicemistrzostwo Polski (2014) i brązowy medal mistrzostw kraju (2016).

Przez kolejne trzy sezony pełnił funkcję drugiego trenera, a od sezonu 2019/2020 zastąpił Marka Solarewicza, zostając pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław. Z wrocławską drużyną w debiutanckim sezonie utrzymał się w ekstraklasie, a zarząd klubu zdecydował się postawić na Kurczyńskiego również w nadchodzącym sezonie.

Przede wszystkim to nie ja wybrałem #VolleyWrocław, tylko klub wybrał mnie. Przed debiutanckim sezonem 2019/2020 dostałem propozycję od prezesa Grabowskiego prowadzenia zespołu jako pierwszy trener i tę propozycję z radością przyjąłem. W tym roku było podobnie i cieszę się z tego, że Prezes zaproponował mi dalszą współpracę. Odbieram to, jako dowód zaufania i aprobatę dla mojej filozofii pracy – mówi Wojciech Kurczyński, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Wojciech Kurczyński długo nie zastanawiał się nad przyjęciem oferty i pracą w #VolleyWrocław w kolejnym sezonie.

Jeśli o mnie chodzi, to nie miałem żadnych wątpliwości, gdzie chcę pracować w przyszłym sezonie. #VolleyWrocław to klub oparty na filarach, które są zbieżne z moimi wartościami: ambicja sportową, wzajemnym zaufaniu oraz szacunku do ludzi – dodaje szkoleniowiec.

Bardzo lubię ambitne osoby, a niewątpliwie Wojtek należy do takiego grona. Przegadaliśmy o siatkówce dziesiątki, jak nie setki godzin. Mamy wypracowane pewne schematy działania, z których zadowoleni jesteśmy my, jak i cały sztab pod przywództwem Wojtka. Myślę, że to dobry krok, że zdecydowaliśmy się na to przedłużenie – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

#VolleyWrocław powoli odsłania kolejne karty na sezon 2020/2021. Pierwszą siatkarką, która została ogłoszona była Natalia Murek, dziś do tego grona dołącza pierwszy trener Wojciech Kurczyński.