fbpx

Wojciech Bochnak może wejść do zarządu PZPN

Wiceprezes Śląska Wrocław Wojciech Bochnak, który pełni tę funkcję od grudnia 2018 roku, może dołączyć do Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ma w nim zastąpić zawieszonego w prawach członka Jakuba Tabisza.

Jakub Tabisz, to wieloletni działacz MKS Cracovii, który był prawą ręką Janusza Filipiaka przez blisko 19 lat. Obowiązki wiceprezesa krakowskiego klubu objął w 2003 roku, jednak 25 listopada 2022 roku został zawieszony przez Radę Nadzorczą MKS Cracovii za postawione mu zarzuty działania na szkodę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wcześniej, 21 listopada, został zatrzymany przez śledczych, a pokłosiem tego wydarzenia było zawieszenie go w prawach członka PZPN.

Zawieszonego Tabisza może zastąpić wiceprezes Śląska Wrocław Wojciech Bochnak, który z klubem ze stolicy Dolnego Śląska związany jest od 2018 roku. Jest też uznanym członkiem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

O tym, czy Śląsk będzie miał swojego przedstawiciela w zarządzie PZPN z ramienia klubów Ekstraklasy, oficjalnie dowiemy się niebawem, jednak z potwierdzonych źródeł wynika, że sprawa jest praktycznie przesądzona.