WKK zwycięża w derbach z Górnikiem

W 4. kolejce I ligi koszykówki WKK Wrocław pokonali, grając na własnym parkiecie, 75:70 Górnik Wałbrzych. O zwycięstwie podopiecznych Tomasza Niedbalskiego zadecydowała głównie czwarta kwarta pojedynku.

Drużyna WKK Wrocław bardzo dobrze zaprezentowała się w środowy wieczór, pokonując w derbach województwa dolnośląskiego ekipę Górnika Wałbrzych 75:70. Wrocławianie zaprezentowali niezwykle skuteczną obronę, dwukrotnie nie pozwalając przeciwnikom na przekroczenie granicy 13 punktów w kwarcie.

O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała głównie ostatnia część gry, w której podopieczni Tomasza Niedbalskiego zaaplikowali rywalom 22 oczka przy 13 wałbrzyszan, czym nie tylko odrobili straty z pierwszych trzech kwart, ale także zakończyli zmagania z pięcioma punktami przewagi.

Tym samym wrocławianie po czterech rozegranych pojedynkach legitymują się bilansem 3-1, piastując w ligowej stawce trzecią pozycję. Gracze WKK do lidera Czarnych Słupsk tracą zaledwie jeden punkt.

WKK Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:50 (15:20, 17:13, 21:24, 22:13)

WKK: Niedźwiedzki 14, Patoka 14, Koelner 13, Prostak 13, Rutkowski 10, Kiwilsza 9, Jędrzejewski 2, Uberna 0, Sitnik 0, Matusiak 0