fbpx

WKK w końcu wraca do własnej hali!

Przed nami pierwszy mecz w WKK Sport Center po ponad miesięcznej przerwie, w trakcie której podopieczni Tomasza Niedbalskiego kontynuowali passę wyjazdowych zwycięstw. Już w sobotę, 14 grudnia, o godzinie 18.00 WKK podejmą Biofarm Basket Poznań, przy okazji wspierając Fundację Potrafię Pomóc.

WKK Wrocław będąc najlepiej asystującą jak do tej pory drużyną (średnia na mecz – 20,5) w lidze, specjalnie z myślą o swoich kibicach ruszyła z nietypową akcją w mediach społecznościowych. Przez #PodajemyDoŚwiąt klub chce przekazywać radość, emocje, wspomnienia i oczywiście – koszykówkę.

Co więcej, wrocławianie dzielą się także dobrem z Fundacją Potrafię Pomóc. Cały dochód ze sprzedaży biletów z sobotniego meczu zostanie przekazany na budowę Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich. Bilety w cenach 5 zł (ulgowy), 10 zł (normalny) będzie można kupić w kasie przed meczem – płatność tylko gotówką! Ponadto, każdy dodatkowo kupiony przez kibiców bilet jest cegiełką na Fundację.

Sylwetka Biofarm Basket Poznań

Najbliższy rywal WKK Wrocław, czyli Biofarm Basket Poznań, mimo że zajmuje aktualnie dwunaste miejsce w tabeli, nie jest ligowym średniakiem. Wręcz przeciwnie. To drużyna z naprawdę sporym potencjałem.

Sam klub szkoli młodzież, a także ma swoje drużyny na poziomie I, II i III ligi mężczyzn. Na zapleczu ekstraklasy zespół występuje od sezonu 2015/2016 i do tej pory trzykrotnie znajdywał się w fazie play-off, za każdym razem kończąc ją na pierwszej rundzie. W poprzednim sezonie poznaniacy przegrali 0:3 z Enea Astorią Bydgoszcz, późniejszym triumfatorem rozgrywek.

Ze składu odeszli Mikołaj Kurpisz (Trefl Sopot), Bartosz Jankowski (Polpharma Starogard Gdański), Michał Samsonowicz (Księżak Łowicz), Maciej Rostalski (Polonia Leszno), zaś Adam Metelski zakończył karierę.

Pojawili się za to wychowanek WKK – Dominik Rutkowski, a także Dawid Bręk, Filip Struski, Michał Marek, Mateusz Fatz, Jakub Fiszer. Doszło także do zmiany na ławce trenera. Pawła Blechacza zastąpił Marcin Kloziński, który w latach 2017-2018 był szkoleniowcem Trefla Sopot.

Aktualny bilans ekipy z Poznania to 3-8, z czego 0-5 na wyjeździe. Ostatnio najbliższy rywal WKK pokonał u siebie Weegree AZS Politechnikę Opolską 82:72. Wrocławianie z kolei wygrali sześć ostatnich spotkań z rzędu, z czego cztery na wyjeździe. Nie będzie to łatwe spotkanie, choć w roli faworyta mogą być stawiani gospodarze. Należy jednak pamiętać, że wracają do swojej hali po ponad miesięcznej przerwie.

Początek spotkania w sobotę, 14.12, o godzinie 18.00 w WKK Sport Center na ul. Czajczej 19 we Wrocławiu. Liczymy, że WKK nadal będzie kontynuować fantastyczną passę zwycięstw.

Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do wrocławskiej hali, proponujemy bezpłatną transmisję, która będzie dostępna za pomocą kanału Sportlive: https://youtu.be/wqF-VdbBISU.