fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

WKK pokonuje Kotwicę Kołobrzeg

Drużyna WKK Wrocław doskonale zrehabilitowała się swoim kibicom za ostatnią wpadkę z Dzikami Warszawa. W sobotni wieczór podopieczni Tomasza Niedbalskiego pokonali na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 80:73 i odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w bieżącej kampanii.

Wrocławianie jechali do Kołobrzegu z wielkimi nadziejami na zwycięstwo. W ostatnim spotkaniu z Dzikami Warszawa gracze WKK nie sprostali rywalom, którzy załatwili sprawę rzutami zza łuku. Gracze Tomasza Niedbalskiego dokładnie przeanalizowali swoje błędy, które wyeliminowali w sobotni wieczór w starciu z Kotwicą.

Gracze ze stolicy Dolnego Śląska, co prawda przegrali pierwszą kwartę 10:19, ale na kolejne odsłony wyszli już zdecydowanie bardziej zmotywowani i skoncentrowani, co szybko przełożyło się na wynik.

Po dwóch odsłonach mieliśmy już remis, a trzecia partia, która padła łupem graczy WKK, zadecydowała o końcowym zwycięstwie wrocławian. Trzecią ćwiartkę gracze trenera Niedbalskiego wygrali 27:19 i ze spokojem przystępowali do ostatniej odsłony, w której wynik ani przez moment nie był zagrożony.

Ostatecznie wrocławianie pokonali Kotwicę Kołobrzeg 80:73 i odnieśli w tym sezonie drugie zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach. Gracze WKK z dorobkiem 5 oczek piastują w ligowej stawce 5. pozycję.

Kotwica Kołobrzeg – WKK Wrocław 73:80 (19:10, 15:24, 19:27, 20:19)

WKK: Prostak 19, Niedźwiedzki 12, Koelner 12, Kiwilsza 11, Jędrzejewski 9, Rutkowski 9, Sitnik 4, Patoka 4, Uberna 0

statystyki pzkosz.pl