fbpx

WKK chce odkuć się po porażce

Kubeł zimnej wody w postaci zeszłotygodniowej porażki z zawodnikami Andrzeja Kierlewicza ma zadziałać mobilizująco na wrocławian przed dzisiejszym starciem z Polonią Leszno. Początek rywalizacji w WKK Sport Center o godzinie 18.00.

Zeszłotygodniowej porażki z zespołem z Pruszkowa mało kto się spodziewał. Za swoją słabą grę wrocławianie zostali dodatkowo ukarani celną trójką Januarego Sobczaka na koniec meczu, przesądzającą o jego ostatecznym losie. Niestety grali na słabej skuteczności (44,8% z gry, 14,3% za trzy) i zdobyli zaledwie 76 punktów w meczu (średnia zespołu wynosi 88,2). Zabrakło także Michała Jędrzejewskiego, a w czwartej kwarcie mecz z powodu przekroczonego limitu fauli zakończył Piotr Niedźwiedzki.

Wrocławski zespół ponownie zobaczymy w akcji już w środę, 26 lutego, podopieczni Tomasza Niedbalskiego podejmą wówczas Timeout Polonię 1912 Leszno, którą prowadzi Radosław Hyży, szkoleniowiec Śląska Wrocław sprzed sezonu.

Bieżące rozgrywki to czas zawirowań dla leszczyńskiego zespołu. Od zmiany trenera, poprzez przedstawianie dużych nazwisk (Dylewicz, Skibniewski), po podziękowanie tymże graczom. W tabeli jest tak ciasno, że chociaż najbliższy rywal WKK na ten moment zajmuje jedenaste miejsce z bilansem 9-12 (6-3 u siebie, 3-9 na wyjeździe), wciąż ma szansę na grę w fazie play-off. Oczywiście wrocławianie będą chcieli utrudnić rywalom to zadanie. Mobilizacja jest spora, zwłaszcza, że poza samą przegraną, mógł martwić jej styl.

W Lesznie WKK wygrało 92:83, grając przede wszystkim bardzo dobrą drugą połowę. Wrocławianie sprawili także, że leszczynianie popełnili dwadzieścia strat przy zaledwie pięciu naszych. Dzielili się piłką, a dwie straty w końcówce nie wybiły ich z rytmu. To było szóste zwycięstwo w sezonie i trzecie na wyjeździe. Teraz już mogą powalczyć o siedemnaste, z czego siódme u siebie. Z kolei Polonii Leszno poza halą Trapez udało się wygrać w Łańcucie (89:87), Pruszkowie (86:80) oraz przed tygodniem w Opolu – 92:74.

Kto wyjdzie zwycięsko z najbliższego starcia – umocnione zwycięstwem Leszno czy podrażnione po porażce WKK?  

Początek meczu o godzinie 18.00 w hali WKK Sport Center (ul. Czajcza 19).

Transmisja: https://youtu.be/303XxXL589A.