fbpx

Kobierzyce: Wiertelak zostaje w KPR

Wiertelak - KPR Kobierzyce

KPR Gminy Kobierzyce przedłużył kontrakt z kolejną zawodniczką. Mariola Wiertelak będzie bronić barw Kobierek przez kolejne dwa sezony.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Wiertelak zostaje w KPR Gminy Kobierzyce

Mariola Wiertelak to wychowanka KPR-u. Do rodzimego klubu wróciła w 2017 roku z MKS-u Zagłębia Lubin i od tamtej pory stanowi o sile ofensywnej kobierzyczanek.

W trwającym sezonie skrzydłowa jest wyróżniającą się zawodniczką na swojej pozycji. W dwudziestu jeden meczach ligowych zdobyła sto dziesięć bramek, tym samym zajmując siódme miejsce w klasyfikacji strzelczyń PGNiG Superligi kobiet. Znakomita forma przekłada się również na powołania do kadry narodowej – w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy Mariola była pierwszym wyborem Arne Senstada i pokazała się z bardzo dobrej strony. Znalazła się również na liście powołanych na kwietniowe eliminacje do Mistrzostw Świata.

Zdecydowałam się przedłużyć kontrakt, ponieważ w Kobierzycach panuje świetna atmosfera. Jesteśmy jedną, wielką rodziną zarówno na boisku, jak i poza nim. Tu jest mój dom i tutaj czuję się najlepiej. Wciąż jesteśmy w walce o srebrny medal i zrobimy wszystko, aby ostatecznie trafił w nasze ręce. Super byłoby obronić Puchar Polski, ale zdajemy sobie sprawę, że będzie to niełatwe zadanie – mówi Mariola Wiertelak.

W przyszłym sezonie znów będziemy walczyć o najwyższe cele. Trzon drużyny został zachowany, a zawodniczki, które zasilą nasz zespół wniosą dużo jakości. To będzie nadal znakomity ekipa, która przysporzy kibicom wiele radości.

Mariola związała się z klubem nową, dwuroczną umową, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2024/2025.

Występy w PGNiG Superlidze kobiet w KPR-ze Gminy Kobierzyce:
Sezon 2017/2018- 7. miejsce
Sezon 2018/2019- 6. miejsce
Sezon 2019/2020- 3. Miejsce
Sezon 2020/2021 – 2. Miejsce
Sezon 2021/2022 – 3. miejsce i  zdobywca PGNiG Puchar Polski

Wcześniej umowę z Klubem przedłużyły Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka, Zorica Despodovska, Natalia Janas, Małgorzata Buklarewicz i Patrycja Kozioł. Ważny kontrakt ma Katarzyna Cygan. Wiadomo już, że po sezonie 2022/2023 w zespole trójkolorowych nie zobaczymy Aleksandry Tomczyk, Aleksandry Olek oraz Edyty Majdzińskiej.

źródło: kprkobierzyce.pl

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.