“Wielki Śląsk” pomaga w rozbudowie schroniska

Kibice Śląska znów działają na rzecz schronisk dla zwierząt. Tym razem stawili się we wrocławskiej “Ratujówce” przy ul. Krzemienieckiej i pomogli w rozbudowie kompleksu.

Przedstawiciele Stowarzyszenia “Wielki Śląsk” pomagali przy budowie drewnianego domku, w którym opiekunowie będą mogli składować artykuły potrzebne do codziennego funkcjonowania. Razem z wolontariuszami i opiekunami “Ratujówki” kibice ruszyli do pracy, która polegała na położeniu fundamentów z betonowych bloczków, a także skręceniu konstrukcji domku oraz pomalowaniu go specjalną farbą impregnującą.

– Współpraca Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk i Grupy Wsparcia Zwierząt „Ratuj” coraz bardziej się rozwija, a niedawna inicjatywa to już kolejna akcja, którą przeprowadzamy dla tego schroniska. Wielu z nas poruszonych krzywdą tych zwierząt oczekujących na nowych, tym razem kochających właścicieli, chce swoimi działaniami dać im trochę ciepła i zainteresowania. Nie od dzisiaj wiadomo, że „Wielki Śląsk” ma również wielkie serca. Zachęcamy wszystkich do wsparcia Grupy Wsparcia Zwierząt „Ratuj” i innych schronisk dla zwierząt. To ludzie zgotowali tym zwierzętom taki los i każdy nawet małym gestem może wesprzeć miejsca, gdzie takie porzucone i skrzywdzone zwierzęta znajdują schronienie. Zamiast kupować zwierzęta, można je właśnie adoptować z takich ośrodków – opowiada Przemysław Piwowarski, prezes stowarzyszenia kibiców Wielki Śląsk.

Wszystkie infomacje, schorniska, newsy i wiadomości o potrzebujących zwierzętach znajdziecie TUTAJ oraz po kliknięciu w poniższą grafikę.