fbpx

Śląsk jedzie po punkty do Łodzi [ZAPOWIEDŹ]

WKS Śląsk Wrocław John Yeboah

W ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy WKS Śląsk Wrocław zmierzy się dziś na wyjeździe z Widzewem Łódź. To bardzo ważne starcie, które elektryzuje sympatyków obu klubów. Początek meczu o godzinie 20.30, transmisja na antenie Canal+ Sport i TVP Sport.

Przełamać niemoc w Łodzi

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Jak na razie w rundzie rewanżowej PKO BP Ekstraklasy Widzew Łódź jest bardzo kulturalną drużyną, raz za razem dzieląc się punktami z przeciwnikami. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia remisowali kolejno z Pogonią Szczecin (3:3), Jagiellonią Białystok (1:1) oraz Lechią Gdańsk (0:0). Kibice, którzy szczelnie wypełniają Serce Łodzi są już nieco sfrustrowani postawą swoich piłkarzy, bowiem na domowe zwycięstwo czekają od prawie 4 miesięcy. To oznacza, że starcie Śląska Wrocław z Widzewem Łódź będzie bardzo emocjonujące i niestety, może dostarczyć graczom Ivana Djurdjevicia wielu problemów.

Patrząc przez pryzmat historii, Śląsk w starciach z Widzewem zwyciężał 20 razy, 19 razy notował remis i 23 razy musiał uznać wyższość przeciwników. Niestety, gorszą statystyką jest fakt, że Wojskowi od 2000 roku nie potrafią w Ekstraklasie wygrać z Widzewem na wyjeździe. Mamy jednak nadzieję, że dziś przełamią swoją niemoc, a zwycięstwo w Szczecinie, w przedostatniej kolejce, tylko udowodni, że Śląsk potrafi zaskoczyć swoich kibiców. Ważną informacją jest to, że do gry wrócił Daniel Leo Gretarsson. Islandzki stoper pojawił się w końcówce starcia z Koroną i zdaje się, że powoli będzie wracać do wyjściowej jedenastki. 27-latek był bardzo ważnym ogniwem drużyny Djurdjevicia i jego absencja była bolesna. Teraz reprezentant Islandii wraca głodny gry i zrobi, co może, by pomóc Śląskowi w osiągnięciu celu. Niestety, nadal niedostępni do gry są Patryk Janasik i Petr Schwarz.

Początek starcia Widzew Łódź – WKS Śląsk Wrocław, w piątek, 17 lutego, o godzinie 20.30. Transmisja na antenie Canal+Sport i TVP Sport.

Czytaj także: